Connect with us

Juhtkiri

Emadepäeval valust

Reedel selgus tänavuse Kärdla aasta ema tiitli saaja, õpetaja Kersti Lüsi. Pühapäeval austati Eesti aasta ema tiitliga Malle Kobinit.
Emadepäev on rõõmus püha, räägime ja mõtleme ju eluandjatest – emadest ja avaldame teile oma armastust ja tänu.
President Toomas Hendrik Ilves kõneles emadepäeval Estonia kontserdisaalis armastusest, hoolimisest ja hoolitsemisest, aga ka valusatest asjadest.
“Emalikkus on hoolimine kõigest sellest, mis teeb elu inimlikult sügavaks ja mõttekaks. See on igale emale looduse poolt antud ja seeläbi loomulik. Aga see on ka kohustusena kirjutatud seadustesse,” ütles vabariigi President.
Kuid emaks ja lapseks olemise rõõmuga võivad kaasneda ka muremustad peatükid ning on neid, kellele emaks ja lapseks olemisest on saanud majanduslik, füüsiline ja eelkõige vaimne koorem.
President rääkis omastehooldusest, peredest, kus rõõmude kõrval elavad ka vaev ja valu. Kus haige lapse või vana ema või vana isa hooldamisest saab täisajaga töö. Ja tasuta töö.
“See teema on just sedavõrd valus ja sedavõrd oluline, et sellest peab rääkima ausalt. Nii, nagu asjad on,” ütles president ja soovitas just enne lähenevaid valimisi mõelda kõigil, kas meie praegusest ühispanusest piisab abiks ja leevenduseks? Kas on vaja lisa? Kas me oleme valmis juurde panustama?

14. mai 2013

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...