Connect with us

Juhtkiri

Ehk terve mõistus võidab

Käes on see, mille eest Hiiumaa haigla nõukogu liikmed ja peaarst Gennadi Aavik juba ammu hoiatasid. Kiirabiteenuse üleandmine PERHile viiski haigla pankroti veerele ja nüüd tuleb otsida lahendusi. Tõsi küll, pankrotti haigla vist ei saa minna, kuid finantsilises mõttes haigla jätkusuutlik enam pole.
Kiirabireformi kavandamise ajal ütles terviseameti juht Üllar Kaljumäe, et vaidlused kas liita Hiiu maakond Läänemaa ja Ida-Harjumaa kiirabipiirkonnaga kestsid viimase minutini ja otsus tehti lootuses, et konkurss toob kaasa ka uusi võimalusi – sõna sõnalt tsiteerides “elegantse lahenduse”.
“Hiiumaa mudel nende kandiliste reeglite sees ei leia õiget kohta,” ütles Kaljurand tollal.
Kuid ometi suruti väike ja meretagune haigla kandilistesse konkursireeglitesse.
Tookord ütles ka Hiiu maavanem Riho Rahuoja, et kui riiklikult hoitakse kiirabi- ja haiglateenuseid rangelt eraldi, siis Hiiumaal ei ole see mõistlik.
Kui Hiiumaa arstide konverentsil käis veel vaidlus, kas tegemist on rehepapluse või säästliku lahendusega, siis viimased kuus kuud on tõestanud, et viimane variant on õigem.
Suur PERH on küll kiirabiraha võrra rikkam, kuid Hiiumaa haigla vaesem ja eelarveaugu lappimiseks tuleb kusagilt raha leida.
Hiiu Leht loodab, et terve mõistus võidab ning Hiiumaa haigla saab jätkata nii üldhaiglateenuste kui kiirabiteenuse pakkujana.
8. juuli 2014

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...