Connect with us

Uudised

COVID-19 Hiiumaal 10. augusti seisuga

TERVISEAMET
Koroonaviiruse leviku riskitase Eestis on kõrge.

Viimase nädala keskmine päevane nakatunute arv on tõusnud üle 200.

Hiiumaa nakatumise näit on maakondadest kõige madalam.

Testimine

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.

Vaktsineerimine

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel.

12. ja 18. augustil saab vaktsineerida Hiiumaa haiglas.

12. ja 13. augustil on Kärdla kultuurikeskuses võimalik teha kaitsesüst, registreerides eelnevalt digiregistratuuris (www.digilugu.ee) või Qvalitas arstikeskuse infonumbril 605 1500.

Lisaks toimub täna, 10. augustil eelregistreerimata mobiilne vaktsineerimine. Buss liigub: Viskoosa bussipeatus (alates kell 8.30), Kõpu rahvamaja (alates kell 10.30), Emmaste bussipeatus (alates kell 13.00), Käina COOPi parkla (alates kell 15.00) ja Kärdla keskväljak (alates kell 17.00).

74 protsenti täisealistest hiidlastest on vähemalt ühe kaitsesüsti saanud. Samas kui 12–15aastatest vaid iga kaheksas ning 16–17aastastest 43 protsenti.

Piirangud

Alates 9. augustist on sisetingimustes üritustel ja tegevustes lubatud osaleda kuni 50 ning õues kuni 100 osalejal juhul, kui ei kontrollita nakkusohutust.

Kui tagatakse, et osaleda saavad üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed, võib sisetingimustes osaleda kuni 6000 ja välitingimustes kuni 12 000 külastajat.

Nakkusohutuse kontrolli erandi said valitsuselt vaid jumalateenistused ja parvlaevade söögikohad.

Uued piirarvud ei puuduta kaubandustegevust ja teiste teenuste, sealhulgas majutusteenuse osutamist, kus jäävad kehtima inimeste hajutamise ja desinfitseerimise nõuded.

Oma nakkusohutust ehk vaktsineerimist, COVID-19 haiguse läbipõdemist või negatiivset testitulemust ei pea esialgu tõendama alla 18aastased.

2. augustist kehtib Eestis maskikandmise kohustus ühistranspordis.

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee

HERGO TASUJA

Hiiumaa kriisikomisjoni esimees

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...