Connect with us

Uudised

Bobikvõimlemine algab!

Tere jälle! Arvamusliider Bobik siin. Täna tahaksin keha­kultuurist rääkida. Noh, ma olen kuulnud, et isegi mingi porgand pidi igasugu õpetusi jagama, aga mina pole küll näinud, et porgandid ennast liigutaksid. See võiks isegi huvitav olla, siis saaks neid taga ajada.
Võimelda tuleb, muidu jäävad kondid kangeks. Inimestel on imelik arusaam, et liigutamiseks peab minema kusagile jõusaali või trenni ja ikka raha maksma või mingeid imevidinaid pruukima. Et muidu nagu ennast liigutada ei saakski.
Minu võimlemissoovitused on lihtsad. Kõige tähtsam asi on venitus. See käib nii: kõigepealt tõstan tagapoole püsti ja venitan esijalgu, siis venitan tagajalgu. Tegelikult saab jalgu venitada ka külili lamades ja istudes. Istud maha, surud esikäpad tugevasti vastu põrandat, ajad koonu püsti ja venitad.
Noh, mõnikord küsitakse, et mitu korda päevas peaks venitus­harjutusi tegema ja kas hommikuti või õhtuti. Mina ütlen, et venitada tuleb iga kord, kui magamast tõused.
Siis on veel üks venitus: kahel tagajalal seistes. See toimub söögilaua ääres ja eesmärgiks on lauaservani ulatuda, et äkki saab sealt midagi hammaste vahele. Väga kasulik harjutus.
Üldse on mulle juba kutsikast peale meeldinud tagajalgadele tõusta ja natuke ka kõndida või tantsida. Ja selle õppisin ma täitsa ise ära, keegi ei õpetanud. Niimoodi näeb kaugemale ka. Ja tantsimine on täitsa tore, kui on hea muusika, näiteks “El baile del perrito”. See on “Koerakese tants”. Tavaliselt saab selle eest maiust ka.
Siis sabaliputamine. Tavaline sabaliputamine käib nii, et liigutad saba küljelt küljele. Kui vehid sabaga hoogsamalt, hakkab kere tagumine ots kaasa liikuma. See aitab radikuliiti ennetada. Ja siis saab veel teha sabakeerutusi. Noh, teed sabaga selliseid ringliigutusi, et oleks huvitavam.
Väga kasulik on liikumine värskes õhus. Oi, ma jookseksin õues ja ajaksin kõiki taga, aga kahjuks on mul Inimene rihma otsas ja tema on jube aeglane, eriti talvel. Küll ta hädaldab, et libe on ja sügav lumi ja… Mulle on see nagu jõusaal. Ma panen oma nelikveo tööle ja üritan Inimest järele lohistada. Täitsa võhmale võtab.
Siis on veel üks tore harjutus. Seda on eriti hea teha siis, kui oled lumiseks või märjaks saanud, aga täitsa kuivalt võib ka. Selle nimi on lapa-lapa ja see tähendab, et raputad tervet keret, nii et kõrvad laperdavad. Nojah, kui kõrvad on väikesed, jääb see muidugi natuke lahjaks.
Ma tahtsin isiklikust hügieenist ka kirjutada, aga Inimene arvas, et see pole võib-olla sünnis.

Bobik,
arvamusliider ja
võimlemisõpetaja

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...