Connect with us

Uudised

Arno Kuusk – rahvamajade ühingu aasta noor tegija

Katre Nukka/Kesk-Eesti Tre Raadio
Hiiumaa kino arendaja Arno Kuusk on kahe aastaga tehtud tööle saanud palju kiitust. Eelkõige muidugi kinokülastajailt, kes rõõmuga kõige värskemaid filme vaatamas käivad.
Jaanuari lõpupäevil tunnustas Eesti Rahvamajade ühing (ERÜ) Arno Kuuske aasta noore tegija tiitliga. Kuusk ütles Hiiu Lehele, et kuigi ühingu tänukirjal on tema nimi, laieneb see tänu kõikidele, kes viimase kahe aasta jooksul töötanud selle nimel, et kinod maakohas alles jääksid. Detsembris sai Kuusk saarel kinokultuuri edendamise eest preemia kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupilt.
“Kindlasti on igas maakonnas keegi, kes selle asja vedamise enda eestvedamisele võtnud,” ütles Kuusk, kes 2012. aasta PÖFFi järel sattus “kinomehe” rolli täiesti juhuslikult. “Tollal arutati, et mis sellest kinost Hiiumaal üldse saab, võtsin siis tehnika renti ja uurisin, kust filme saab ja nii see asi hakkas,” meenutas ta.
ERÜ esinduskogu liige Artur Valk rääkis, et esitas Kuuse aasta noore tegijana tunnustamiseks koos Margarita Koroliga ja Hiiu valla kultuuritöötajate nimel. Esitluses märgitakse, et tänu Arnole on kinovaatamise võimalused Kärdlas paari aastaga põhjalikult muutunud ja kino saab näha ka mujal saarel.
Lisaks märgitakse ära tema tegevus Loode-Hiiumaa külade seltsis, ürituste korraldamise eestvedajana ning pidude-laatade-sündmuste päeva- või õhtujuhina.
Hiiu maakonna rahvakultuurispetsialist Helle-Mare Kõmmus hindas Arno Kuuse panuse suureks: “Tänu tema pealehakkamisele on kino Hiiumaal alles jäänud – meie jaoks oli ta õige mees õigel ajal õiges kohas – kui Arnot poleks sel ajal siia juhtunud, oleksime olnud käpuli.”
Kõmmuse sõnul ministeerium küll raha kinotehnika soetamiseks andis, aga oli vaja suurt pühendumust, et see projekt ellu viia.
Digitehnika soetamiseks pandi kokku projekt koostöös Kärdla ja Kuressaare linnavalitsusega ja küsiti raha kultuurkapitalilt. Kuuse sõnul tegid Hiiu maavalitsuse inimesed kultuurkapitalis ja kultuuriministeeriumis kõvasti lobi, et taotlus läbi läheks.
“Kindlasti oli suur asi see, et kui rahastamist otsustati, olid kultuurkapitali nõukogus Enn Kunila ja Urve Tiidus, kes väga hästi kursis, mis seisus oli kino nii Hiiu- kui Saaremaal,” lisas Kuusk. Hiiumaa kino sai uue tehnika paika 2014. aasta lõpuks, Kuressaares mullu hilissuveks.
Kinosaali sisu uuendamine oli Arno Kuuse enda algatus. Enam kui 25 000eurose toetuse selleks sai ta EASist. Projekti omaosaluse katteks algatas Kuusk annetuste kogumise MTÜle Hiiumaa Kino ja sai kokku umbes 2500 eurot. 14-l suurimal annetajal on nüüd kinosaalis omanimeline tool. Lisaks tuli MTÜ-l projekti kulude katteks ka laenu võtta.

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...