Connect with us

Uudised

“Anname au!” kogus 43 000 eurot

Kuigi aprillikuu üleeestilise sinilille­kampaania “Anname au!” raames jäi palju kavandatud ette­võtmisi pandeemia­ohu tõttu ära, annetusi siiski kogunes.
Eesti vigastatud võitlejate ühingu juhatuse esimees Enn Adoson ütles, et koos veterani­kuuga on lõppenud selleks aastaks ka Sinilillekampaania, mille läbiviimine oli eriolukorra tõttu tänavu täis väljakutseid.
“Üleöö muutusid kõik plaanid nii isiklikus, tööelus kui vaba­tahtlikuna, meie kohanemis­võime pandi tõsiselt proovile ning te saite sellega hakkama!” tunnustas Adoson kampaania korraldajaid, naiskodukaitsjaid.
Nüüdseks on kokkuvõtted tehtud ja Eestis kokku kogusid naiskodukaitsjad Sinilille­kampaaniaga Eesti vigastatud veteranide toetuseks 15 840 eurot. Esimene oli Harju ringkond, kogutud 1540 euroga, teine Tartu ringkond 1455 euroga ja kolmanda koha saavutas naiskodukaitse Lääne ringkond, mis kogus meenete müügiga 1432 eurot.
“Uhkusega saan öelda, et tegime ühiselt väga hea tulemuse,” ütles Lääne ringkonna instruktor Svetlana Aug. ta tõi võrdluseks, et eelmisel aastal kogus Lääne ringkond 2100 eurot annetusi. Kui mullu korraldasid naiskodukaitsjad Haapsalus linnamängu “Otsi sinilille!” ja Hiiumaal toimus jooks veteranide auks, siis tänavu eriolukorra tõttu midagi suurt teha ei saanud.
“Kogu tegevus toimus pigem interneti vahendusel või siis eelinfot kogudes ning meeneid soovijatele kontaktivabalt edastades,” rääkis Aug. Kokku tehti 97 annetust ja annetajate hulgas oli nii naiskodu­kaitsjaid kui kaitseliitlasi.
Tänavuseks hitt-meeneks oli vaieldamatult sinilillega käiseembleem välivormile ja soovijatele jagati 92 embleemi, huvipakkuvaks tooteks oli ka poekott ja siis veel mõned väiksemad esemed. “Nii see summa märkamatult kokku tuligi,” ütles Svetlana Aug, et nüüdseks on tänavune Sinilillekampaania juba ajalugu ning uued väljakutsed ootavad ees.
Kõikjal Eestis aitasid vastavalt eriolukorra tingimustele sinilillemärkide ja käepaelte müügiga annetusi koguda naiskodukaitse vabatahtlikud ja mitmed poeketid.
MTÜ Eesti vigastatud võitlejate ühing suunab seitsmenda Sinilillekampaaniaga kogutud 43 000 eurot veteranide ja tervishoiu ning spordi valdkonna projektide toetamiseks üle Eesti.

HELJA KAPTEIN

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...