Connect with us

Uudised

Võiduteateid Kärdla tenniseplatsidelt

Tiiu Masing
Sel suvel on Kärdla tennisekeskuse tenniseplatsidel peetud neli turniiri – väike pilguheit tulemustele ja turniiride ajaloole.
“Vaid vasakukäelistele” – 31. juulist 3. augustini.
Juba mõned aastad mõtetes mõlkunud soov näha Kärdla tenniseväljakutel üheaegselt mängimas vaid vasakukäelisi, saigi teoks. Tõsi, eeldatud kaheksa asemel kogunes võistlema neli meest, kuid hüva mõte on idanema läinud ja küllap, lootes ka suvehiidlaste peale, osalejaid edaspidi juurde tuleb.
Kurakäeliste esimese mõõduvõtu viimases mängus kohtusid Priit Aus ja Madis Annus. Ülinapilt, vaid kahepunktilise paremusega otsustavas kiires lõppmängus jäi peale Priit. Väärt konkurentsi pakkusid neile Märt Lindre ja Tõnis Pärn.
“Parim perepaar 2014” – 3. augustil
Selsamal väga kuumal kohvikutepäevajärgsel pühapäeval oli võistlustules ka kümme Hiiumaa tennisistidest perepaari. Viiest ühises grupis mänginud nais- ja segapaarist väljusid võitjatena Mari Tarning ja Sven Simuste ning meespaaride grupist Tanel ja Andreas Malk. Omavahelises mängus nimetusele “Parim perepaar” olid paremad varemgi selleni püüelnud isa ja poeg.
Võistlusel, mis alguse saanud 1989. aastal, võitsid kohamängus Kristi ja Georg Linkovi. Oliver ja Kristjan Tatar, kellest aastatel 1992–1994 ja 1997 ei saanud keegi jagu, olid sedapuhku kolmandad.
Segapaarid on üldvõitjaks tulnud kaheksal korral – Kristiina ja Jaanus Mäe aastatel 2002–2004, kuid naispaar seni veel ei kordagi.
“Hiiumaa Open 25” –
8. augustil
Juulikuu kolmandal nädalal aset leidnud tennisevõistlustest ülevaadet kirja panema hakates avastasin ühtäkki, et Hiiumaa Open tennises on juba 25aastaseks saanud. Jah, nurgakivi Hiiumaa lahtistele meistrivõistlustele pandi paika 1990. aasta augustis meeste paarismängudega Hiiu Kaluri tenniseväljakul, rahvakeeli Polgus. Esikohta väärisid tollal sõbrad Virolahti tenniseklubist, kuid võistlust rikastama oli tulnud ka hiidlastest kogenenumaid külalisi Tallinnast ja Pärnust.
Meenutamaks ja tähistamaks 25 aasta eest sündinut, kutsusime 8. augusti pärastlõunaks Hiiumaa Tenniseklubi väljakutele Kärdla südames taas kaheksa meespaari lootuses õhtuks nende seast seekordsed parimad välja sõeluda.
Justkui loogiliseks jätkuks nädal varem toimunud üksikmängudele sattusid juhuse läbi koos mängima ja võitsid turniiri suvehiidlased Rein Aksim ja Leigh Morgan, kes mõlemad tavatsevad mängu ajal reketit vasakus käes hoida. Finaalivastasteks said nad tänavuse Hiiumaa Openi võitjapaari Leemet Käär ja Ago Rist. Kolmanda koha mängus olid Ants Sepp ja Rivo Aunpu edukamad paarist Rando Reining ja Jaanus Levkoi, mõlemad korvpallisõpradele teada-tuntud mehed.
Muide, augustis 1990 oli rohke mängupagasiga tallinlase Ants Sepa paariliseks hiidlane, tollal 15aastane Rando Reining ja siis jõuti finaali kogenud soomlaste vastu. Tookordsel turniiril osalenutest on tennise juurde jäänud teisigi, kuid nüüd tegi võistlusmängud kaasa veel vaid Raivo Rist. Oliver Tatar kahjuks tulla ei saanud, kuid kutse osalemiseks võttis rõõmuga vastu Rando ja Oliveri omaaegne trennikaaslane Meelis Tursk. Esimeses ringis kaotanutest mängis paar Andreas Malk ja Meelis Tursk end viiendaks.
“Peeter II Hiiumaal” –
9. augustil
Neljaaastase ajalooga sõpruskohtumised Peetri Tenniseklubiga on saanud üksikmängudes turniiri vormi. Laupäevale, 9. augustile kavandatud võistluse rikkus ositi keskpäevane paduvihm, mistõttu sel aastal kahjuks vaid kaheksa mehe ponnistused kolmele karikale turniiril “Peeter II Hiiumaal” said lõpplahenduse alles täiskuu valvsa pilgu all. Rivo Aunpu meie sõprusklubist alistas ühtejärge kolm vastast. Esimene ja finaalivastane Hiiumaa tenniseklubist ning tõusis oma mullusest saavutusest koha võrra kõrgemale. Teel finaali klappis ideaalilähedaselt mäng ja valitud taktika hiidlasel Andres April, kuid võitja vastu ta nii hästi enam siiski ei saanud. Kolmanda karika pälvis külalisvõistleja Allan Liivoja, tõrjudes teelt auhinnalistele kohtadele kaks mulluse esikolmiku  meest.
10. augustist on võistluste teatepulk juba Hiiumaa meistrivõistluste käes.

Tiiu Masing
Hiiumaa tenniseklubi

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....