Connect with us

Uudised

Võidu tõid lahedad kostüümid

Kärolyn Kivistik
Tänavuse Kärdla õpilaste jäljendusvõistluse Playbox võitis Kärdla põhikooli 4.a klass, kes tegi järele laulu “Nõia elu” muusikalist “Väike nõid”. Võitjate trumbiks olid väga silmatorkavad kostüümid.
Selleaastased Playboxi võitjad olid kehastunud tõelisteks nõidadeks ja kostüümidega kõvasti vaeva näinud.
Kui üldiselt jäljendati pigem kaasaegseid lauljaid, siis 4.a klassi õpilased valisid esitamiseks Ülo Vinteri kirjutatud lastelaulu “Nõia elu” Enn Vetemaa sõnadele: “Inimestel elu igav, haldjail hallivõitu. Nõia elul, sel on võlu, laskem luuasõitu!…”
Kõik võidutiimi 17 liiget kandsid kirevaid parukaid ja värvilisi kostüüme, mille valmistamise võtsid enda hooleks lapsed ja vanemad. “Saime vanaemalt roosa karvase hommikumantli, mille natuke lühemaks õmlesin, selja peale õmblesin riidetükkidest silma ja nii see sai,” kirjeldas 4. a klassis õppiva Magnuse ema Mari Orgusaar. Lisaks meisterdas ta veel ka hallist mütsist ja lõngast paruka, mängu­asjadest kaelakee. Kadakaroikast voolis Magnus ise sobiva kepi.
Ilmselt mäletavad paljud sama klassi, tollal 3.a kostüüme eelmise aasta Playboxil. Mullu jäljendasid nad multifilmi “Minions” tegelasi ning pälvisid teise koha ja publiku lemmiku tiitli. Minionide kostüümid olid niivõrd tõetruud, et nii mitmedki vaatajad tunnistasid – nende nobe liikumine laval võttis silme eest kirjuks ja oli võimatu aru saada, kui palju neid Minione seal laval ikkagi on.
Tänavusel Playboxil oli kokku kaheksa etteastet. Teise koha saavutas Kärdla põhikooli 9.b klass, mille õpilased jäljendasid Justin Bieberi poolt tuntuks lauldud pala “Baby”. 9.b klass osales sel aastal võistlusel koguni kahe looga. Kolmandaks jäi reedesel jäljendamisvõistlusel Hiiumaa gümnaasiumi 11. klass, kes esitas Britney Spearsi lugu “Baby one more time” – nende esitus valiti ühtlasi publiku lemmikuks.
Etteasteid hindasid tantsu­õpetaja Tiina Kaev, HIIGi õpilasomavalitsuse asepresident Debora Saarnak, osavallavanem Lauri Preimann, Einar Ilves Hiiumaa noorsootöö keskusest ja õpetaja Ene Tisler.  Publiku meeleolu hoidsid kõrgel õhtujuhid Henro Orav ja Marken Tisler.
Tänavune Playbox tõestas taas, et Kärdla kultuurimaja jääb populaarse ürituse korral pealtvaatajatele väikeseks. Kui möödunud aastal vaatasid need pealtvaatajad, kes saali ei mahtunud, etteasteid kas ukse tagant või said lihtsalt sammassaalist kuulata, siis tänavu otsustati probleemi ennetada ja näidati otseülekannet Playboxist kinosaalis. Seegi lahendus polnud piisav, sest kõik pealtvaatajad ei mahtunud ikkagi ära. Korraldajad tõid saali juurde kõikvõimalikke toole ja pinke, aga sellegipoolest leidus endiselt ka neid, kellele istekohti ei jagunud ja kes vaid uksevahel seistes etteasteid vaadata said.

Veel lugemist:

Uudised

Talv on käes ja kui hoolimata kummitavast hinnatõusust on endal kõht täis ja tuba soe, võib tekkida tahtmine aastaringselt õues elavaid linde kuidagi aidata....

Uudised

Kaks Hiiumaa malevkonna kaitseliitlast viidi haiglasse pärast Kõpus toimunud autoõnnetust. Ülejäänud kuus pääsesid õnnetusest vigastusteta. 

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Reedel esitleti Nelja nurga galeriis Hiiumaa aukodaniku, Erkki-Sven Tüüri portreed. Valla aukodaniku tiitliga käib koos võimalus tellida portree, mille teostajaks valis helilooja Tüür kunstnik...