Connect with us

Taristu

Villaladu restaureerib OÜ Scruuv

Katrin Kivivuori | Hiiu Leht
Kärdla sadamas paikneva ajaloolise villalao katuse ehitus­tööde hanke võitis Suure-Jaanis registreeritud OÜ Scruuv, võttes endale kohustuse saada tööd valmis augusti lõpuks.
Märtsi keskel sõlmitud töölepinguni Kärdla osavalla valitsuse ja OÜ Scruuv vahel jõuti peale jaanuaris-veebruaris läbiviidud riigihanget “Villalao katuse ehitustööd”. Samanimelise hanke viis oktoobris läbi Hiiumaa vallavalitsus, kuid see lõppes lepinguta, ehkki osales kolm pakkujat. Ka sel korral laekus tähtajaks 14. veebruaril kolm pakkumust – lisaks OÜ Scruuv pakkumisele ka OÜ Ösel Projekt ja OÜ Markend Team pakkumised.
Ehitustööde käigus eemaldatakse täies ulatuses laohoone olemasolev, algupärast tõrvapappi kattev eterniitkatus ja paigaldatakse uus SBS rullmaterjalist bituumenkatus, rekonstrueeritakse kandekonstruktsioonid ning taastatakse oluliselt lagunenud ja osaliselt puuduvad karniisid.
Kärdla osavalla vanema Liisa Randmaa sõnul erineb seekordse hanke töömaht eelmisest selle võrra, et lisandunud on karniisi ja lubikrohvi restaureerimine. Lepingusse lisati ka märge, et järgmistel ehitusetappidel saab rakendada riigihangete seadusega antud võimalust korraldada väljakuulutamiseta läbirääkimistega riigihange, kui tellitakse uusi teenuseid või ehitustöid samalt pakkujalt, arvestades seejuures lisatingimusi.
Töövõtulepingu maksumus ilma käibemaksuta on üle 228 000 euro. Eelmisel aastal eraldas  muinsuskaitseamet Kärdla osavalla valitsusele villalao katuse rekonstrueerimis­toetusena 100 000 eurot. Seega on valla katta u 128 000 euro ulatuses ehituskulusid.
Katuseprojekt valmis möödunud aasta septembrikuu lõpus, selle koostas OÜ Projektibüroo. Tookordne osavalla­vanema asendaja Triin Masing ütles siis, et tööprojekti koostamise maksumus oli u 19 000 eurot ja see sisaldab nii katuse kui fassaadi rekonstrueerimist. Fassaaditöid praegu ei tehta ja need jäävad hilisematesse etappidesse.

KATI KUKK

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...