Jälgi meid

Transport

Viimase sõlmega avanes Kärdla sadam

Toomas Kokovkin
[/media-creditJaano Vink ja Georg Linkov harutasid lahti viimase sõlme ja kuulutasid avatuks kaua oodatud  Kärdla sadama.
Kolmapäeval andis AS Nordecon vastvalminud sadama uuele Hiiu vallale üle. Piduliku sündmuse avas kaptenimütsiga Arno Kuusk, kes ütles, et Kärdla sadama taastamiseks on tulnud lahti harutada palju sõlmesid. Viimase, mis sadama sümboolselt avas, andis ta harutada ehitaja ja tellija esindajatele.
Hiiumaa muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo tegi ülevaate Kärdla sadama ajaloost. Hiiu maavanem Riho Rahuoja õnnitles sadamasse kogunenud rahvahulka sadama valmimise puhul. “Kärdla sadam siin, Läänemeres viib Hiiumaa logistilises mõttes kindlasti mitu sammu Euroopa keskpaigale lähemale,” ütles Rahuoja.
Vallavanem Georg Linkov rääkis uue sadama saamisloost ning tänas oma inimesi, kes sadama taastamisse uskusid ja aitasid. Eriti Kärdla linnavalitsuse töötajaid Kaidi Nõmmergat ja Liili Ellerit, kes sadama asjajamisega igapäevaselt kokku puutusid. Samuti ehitajaid, kes unistuse sadamast realiseerisid: ASi Nordecon juhatuse esimeest Jaano Vinki, ettevõtte esindajat Kaspar Kaldjärve, aga ka kohalikke töömehi Raigo Sahtelit, Aivar Tammeveskit ja paljusid teisi.
Linkov tunnistas, et tegemist oli viimase võimalusega see sadam valmis saada. Samas tunnustas ta purjetamistreener Ott Epnerit, kes unistust sadamast elus hoidis ja koos noorpurjetajatega ehitas valmis pisikese Otika sadama. Linkov luges ette Otikas alustanud ja tipppurjetajaks sirgunud Juss Ojala tervituse.
ASi Nordecon juhatuse esimees Jaano Vink ütles, et hiidlased on sadama ehitust võtnud väga kirglikult ning suure asjaga valmis saanud, ning naljatas, et seda uhket sadamat vaatavad saarlased ammulisui. “Selle investeeringu õigsusest täna võib-olla tõesti kõik aru ei saa, aga mida aasta edasi, seda rohkem võib ka ehitaja rõõmu tunda, et olime selles projektis osalised,” ütles Vink.
Ta tunnustas eriti tütarettevõtte OÜ Hiiu Teed töötajaid, kelle teha oli enamus töödest, ning 50 Hiiumaa peret, kes oma kinnistutelt sadama muulidesse kive andsid. “Sügav kummardus inimestele, kes oma õla alla panid,” ütles Vink.
Sihtasutuse Kärdla sadam juhatuse liige Hillar Kukk tegi avamise järel ringkäigu ja tutvustas linna vastvalminud mereväravat.
Sadam avatakse navigatsiooniks järgmise aasta 24. mail.

Veel lugemist:

Uudised

64. Muhu väina regati lõputseremoonial Kärdla sadamas selgus, et järgmisel aastal regatt Hiiumaale ei tule, järgmine, Dago regatt aga tuleb juba sel nädalavahetusel. Hiiumaa...

Uudised

Täna õhtul täitub Kärdla sadam Muhu väina regatil seilavatest jahtidest ja purjetajaist, kel selja taga kuus võistluspäeva ja ees homne regati viimane sõit Tareste...

Uudised

Valitsus andis eriloa tänavuse võidupüha paraadi toimumiseks 23. juunil Paides. Hiiumaale saabub presidendi poolt teele saadetud võidutuli Kärdla sadama kaudu. Võidutuli jõuab sadamasse kella...

Uudised

..Käes on neljapäeva õhtupoolik, Kärdla sadamas keeb elu nagu kuumas katlas. Jahtklubi Dago eestvedamisel on kokku tulnud Black Team Estonia surfarid, Sõru Merekooli vabatahtlikud,...