Connect with us

Uudised

Viimane pusletükk paigas

Sandra Roosna
Tuuletorn on justkui viimane pusletükk, mis oli Hiiumaal veel puudu, et saada täiuslikuks puhkusepaigaks.
Mina arvan, et kindlasti polnud see spaa, mida siia tahta – hiidlastel on palju lennukamaid ideid kui lihtsalt Saaremaad kopeerida. Minu meelest ongi Hiiumaa pigem looduslähedase aktiivse puhkuse kui massaaži ja kloorivees istumise saar.
Elamuskeskus Tuuletorn aga on nagu kaasaegne majakas, mis Käinale lähenedes paistab juba kaugelt. Kui lapsed autos, siis katse sellest põnevast kohast lihtsalt mööda sõita on meie pere jaoks edaspidi tõeline välja­kutse.
Tuuletorni pärliks on Baltikumi kõrgeim ronimissein, mis algab elamuskeskuse keldrikorruselt ja on sirutanud end pikaks-pikaks – lausa 20 meetri kõrgusele. Kokku on seinal
11 rada, millest peaks jätkuma ka kõige pöörasematele
adrenaliiniotsijatele. Vahet pole, kas oled juba professionaal või alles avastad ronimise võlu, juhendaja käe all saad panna end turvaliselt proovile uute kõrguste vallutamises.
Ronimissein on osutunud väga populaarseks just laste seas, sinna on suveajal ühe-kahe tunnine elavjärjekord, soovitan sellega arvestada ja tulla vähem populaarsetel aegadel. Meie pere nii ühe- kui seitsmeaastasele oli Tuuletornis palju avastamist ja millise huviga jälgis väike õde, kui suur õde seinal kaheksa meetri jooneni välja ronis.
Enne oma hirmu ületamist ronimisseinal külastasime elamuskeskust, kus iga korrus on pühendatud erinevale teemale ja neid korruseid avastasime me päris mitu tundi. Keskuse maaalusel korrusel on meri, kus lapsed saavad mängida kaasahaaravat kalamehe mängu. Veel meeldis sein piltidega, mis õpetavad hiiu keelt, suured magnetitega klotsid ja ülemisel korrusel “pilvedel hüppamine”.
Kokkuvõttes on kogu elamus­keskuse kontseptsioon hästi läbi mõeldud, arvestades Hiiumaa eripära, ajalugu, kohaliku rahva igapäevaelu ja loodust.
Peale ronimist aga maitsesime kohvik Ruudi roogasid. Tunda oli, et köögis pingutatakse nii kvaliteetse tooraine, mõnusalt maheda maitse kui roogade välimuse nimel. Soovime, et seda jõudu jätkuks neil hooaja lõpuni.
Võibolla olid meie ootused veidi tagasihoidlikumadki, sest me polnud harjunud Hiiumaal kogema sellist interaktiivset, kaasaegset ja kvaliteetset meelelahutust.
Meie neljaliikmeline perekond viis keskuse kassasse umbes 60 eurot, aga saime selle eest vastu kvaliteetse elamuse ja kustumatuid mälestusi täis päeva.
Ka Tuuletorni asukoht on suurepärane – lähedal on saare parimad majutuskohad Käinas ja Kassaris, kanuutamise võimalused imelises Künka talus ja sooja veega veidi metsik, kuid väga lastesõbralik Lussuliiva rand.

Sandra Roosna

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...