Connect with us

Uudised

Vereta jahil võitis Ingmar Muusikuse foto

INGMAR MUUSIKUS
Loodusfotovõistluse Vereta Jaht tänavuseks võidutööks kuulutati Ingmar Muusikuse foto oranže hambaid välgutavast koprast.
Peakorraldaja Tiit Hunt hindas tänavuse Vereta Jahi saagi heaks: “Esindatud on nii imetajad, linnud, kalad, kahepaiksed kui ka putukad – ning erinevalt mõnest aastast, kui jahiloom end üldse ei näita või vähemalt ühelgi pildil ei figureeri, poseerib kobras seekord mitmel ülesvõttel.”
Nii ka võidutööl, mille autori Ingmar Muusikuse sõnul ei näidanud kopraluure Tänassilma jõe luhal ei langetatud puid, paisu ega kuhilpesa, kuid oli tallatud ja söödud rohtu. “See andis lootust. Laupäeva varahommikul oligi kobras jõel, kuid kadus siis silmist. Võis arvata, et ta ronis luhale värsket rohtu närima. Näha teda ei olnud,” rääkis ta. Pildistajal oli keeruline end lagedal maastikul varjata ja vaikselt liikuda, iga järgnev samm võis kopra ära peletada. “Pinge püsis laes, seda enam, et keskkond ja valgus olid ideaalsed. Hakates põõsa tagant välja astuma, kükitaski kobras otse ees keset värsket kastepiiskades orast, käpad kenasti rinnal, nina püsti ja oranžid hambad nähtaval,” kirjeldas Muusikus foto saamislugu.
Ingmar Muusikuse jaoks on tegemist juba kuuenda Vereta jahi võiduga, lisaks peaauhinnale pälvis ta ka kolm eriauhinda. Ära said märgitud ka Priit Kessa, Vaido Otsar, Kaido Haagen, Tõnu Noorits, Richard Viidalepp ja Urmas Tartes.
Võitja sai auhinnaks võistluse rändkarika ehk sarvilise viikingimütsi ja kingi Overallilt.
Vereta Jahti peeti tänavu maikuus Viljandimaal, osales 39 fotograafi, kelle “saak­loomaks” oli tänavune aasta loom – kobras.
Vereta Jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Vereta Jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.
Esimene Vereta jaht toimus 1997. aastal Järvamaal Väätsal. 22 aasta jooksul on võistlusel jahitud kõike ja kõikjal, vee all ja vee peal. Varasematel aastatel on saakloomaks olnud kobras, metssiga, metsis, põder, hirv, ilves, metsnugis, mäger, teder, saarmas, metskurvits, metskits, ronk, kährik ja metssiga.
Näitus Vereta Jahi parimatest piltidest on RMK Tallinna kontori aatriumis Toompuiestee 24 avatud
8. novembrini.

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....