Jälgi meid

UUDISED

Veearvestid hoiatavad vee­lekete eest

Eesti telekomiettevõte Levikom alustab Kärdla korteriühistutele asjade interneti võrgus töötavate nutikate veearvestite paigaldamist, mis lisaks veenäitude kauglugemisele hoiatavad korteriomanikke ka veelekete puhul.
Levikomi 5G ja asjade interneti valdkonna juhi Ove Tüksammeli sõnul tunneb üha rohkem korteri­ühistuid huvi kaugloetavate vee­arvestite vastu. “Kui elektrinäitude kauglugemisega on kõik juba harjunud, siis üha rohkem kasvab teadlikkus sellest, et kaugloetavaks saab muuta ka vee-, gaasi- ja küttearvesteid. Nii jääb ära korteriomanikelt üks­haaval arvestinäitude kokku­kogumine, väheneb ühistu juhatuse halduskoormus andmete kogumisel ning kindlasti on kauglugemine täpsem ja vähendab vigu,” sõnas Tüksammel.
Kaugloetavate vee­arvestite paigaldamiseks tuleb kõikides korterites veearvestid uute vastu välja vahetada või paigaldada olemasolevale arvestile sensorseade. Kõiki seadmeid on võimalik ka rentida. Kaugloetava veearvesti sensor edastab andmed otse ühistule või vee-ettevõttele. “Teenus toimib üle avaliku NORAnet võrguühenduse, korteriühistu ei pea looma kohalikku võrgusüsteemi. Asjade internetis töötavate seadmete eelis on pikk aku eluiga, seadmed kestavad minimaalselt 10 aastat,” lisas Tüksammel.
Oluline uuendus on ka see, et edaspidi saavad ühistud tellida veelekete puhul teavitamise, lekke puhul saab korteriomanik SMSi.
Levikomi kauglugemissüsteem on võimalik integreerida enamike kinnisvarahalduses kasutusel olevate tarkvaradega, näiteks korteriühistute poolt laialt kasutatava arveldussüsteemi Korto kliendid saavad veearvestite näidud automaatselt.
Levikomi asjade interneti võrk on lisaks Tallinnale ja selle ümbrusele alates Vääna-Jõesuust ja Keilast kuni Jõelähtmeni ka Tartus, Narvas, Pärnus, Viljandis, Rakveres, Jõhvis, Valgas, Võrus, Haapsalus, Kuressaares, Kärdlas, Paides, Kundas, Paldiskis, Põltsa­maal, Jõgeval, Elvas, Rap­las ja Kohtla-Järvel. Kokku katab Levikomi asjade interneti võrk juba üle 60 protsendi Eesti elanikkonnast.
Levikom on Eesti sidevaldkonna rajajate poolt loodud IKT ettevõte, mille kompetents ulatub aastasse 1992. Levikomi peamised tegevussuunad on IoT, IT, sideteenused ja video­valve. Neist olulisimas 5G/IoT ehk asjade interneti valdkonnas on Levikom Eestis liider, opereerides üleriigilist avalikku asjade interneti võrku NORAnet ja -rakenduste platvormi NORA-X.

Veel lugemist: