Connect with us

Uudised

Vanu raamatuid vahendavad raamatukogud

| Hiiu Leht
Lugedes Hiiu Lehest artiklit “Kes müüks vanu raamatuid?” tekkis tahtmatult mõte, et selle raamatute pärast muret tundva inimese tee pole ristunud vist ühegi Hiiumaa raamatukoguga.
Kõikidesse meie rahvaraamatukogudesse tuuakse raamatuid, mille vastu omanikel endil enam huvi pole ning mis on jäänud koduriiulitele tolmu koguma. Oleme alati valmis selliseid raamatuid vastu võtma.
Mida siis raamatukogu nende raamatutega teeb? Kui raamat on hästi säilinud, vahetame oma fondis olevad, palju kordi laenutatud ja kannatada saanud raamatud välja. Ülejäänud, st meile mittevajalikud raamatud, oleme tavaliselt pannud raamatukogu ukse taha [loomulikult mitte õue – toim] kasti, et sealt siis igaüks saaks valida endale meelepärase ja koju kaasa võtta. Kui ka siis veel jääb alles raamatuid, mille vastu keegi huvi pole tundnud, viime need Tallinna hoiuraamatukogusse.
Hoiuraamatukogusse kogutud raamatuid saavad soovi korral endale tellida kõik Eesti raamatukogud  ja selle kogu raamaturinglus on väga suur.
Kärdla linnaraamatukogu fondis olevaid mittevajalikke raamatuid on vastavalt Kärdla linnavolikogu määrusele 23.10.2008 nr 54 õigus tasuta võõrandada või ka müüa. Mahakantud raamatuid oleme tasuta pakkunud koolile, lasteaiale, noortekeskusele ja ka Hiiumaa haiglale. Raamatumüüke oleme korraldanud tavaliselt kaks korda aastas: suve alguses ja aasta lõpus. Neil müükidel on raamatute hind väga madal, 10 sendist 1 euroni, ja ostjaid leidub.
Sel aastal on meil plaanis korrata Kärdla raamatu päeva, kus kõik soovijad saavad vanu raamatuid müüa, vahetada või siis tasuta ära anda. Vanaraamatulaada korraldame juunikuu alguses ja meil on palve kõigile, kes tahavad raamatuid ära anda, tooge need mai lõpul raamatukokku, et saaksime need enne laata üle vaadata ja sorteerida. Eelmine vanaraamatulaat leidis aset 2010. aastal.
Leidkem siis koos mittevajalikele raamatutele uus kodu!
MARIKA VÕSAMAA
Kärdla Linnaraamatukogu direktor

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...