Connect with us

Uudised

Valmis film maalikunstnik Olev Subbi loomingust

kunilaart.ee
7. märtsil möödus 90 aastat maalikunstniku Olev Subbi sünnist. Sel puhul avati Enn Kunila kunsti­kollektsiooni galeriis Olev Subbi lähedaste, sõprade ja loomingu austajate ringis näitus “Olev Subbi 90. Maalid Enn Kunila kollektsioonist”.
Olev Subbi sünniaastapäeva tähistati Enn Kunila kunstikollektsiooni galeriis meeleoluka koosviibimisega, mida ilmestasid Olev Subbi maalide kõrval Mari Polli viiulihelid ning Kersti Kreismanni esituses kõlanud Marie Underi luule.
“Subbi ütles, et sünnipäev pole liikuv püha ja see on põhjus, miks me täna oleme tema tööde keskele kogunenud,” lausus Enn Kunila 7. märtsil.
Kollektsiooni juhataja Maris Kunila teatas sel nädalal, et nüüd saab näitust nautida filmi kaudu ning haridusliku sisuga film Olev Subbi loomingust on pühendatud kunstniku 90. sünniaastapäevale.
“Film tutvustab Enn Kunila kogus olevaid Olev Subbi töid, mis on pärit kõigist kunstniku loomeperioodidest. Kõne alla tulevad nii Subbi maalide motiivid kui ka värvivalik ning pintslikirjaga seotud küsimused,” lisas Maris Kunila.
Filmi saab vaadata Enn Kunila kunstikollektsiooni tutvustaval leheküljel www.kunilaart.ee
Pooletunnise filmi režissöör on Marianne Kõrver, muusika autor Lauri-Dag Tüür, teksti loeb Tambet Tuisk. Filmis kõnelevad ka Eero Epner ja Enn Kunila.
Olev Subbi (1930–2013) oli Eesti maalikunstnik, kelle looming tegeles värvi ja mälu küsimustega. Subbi loome­pärand koosneb u 400 maalist, mille seas on nii portreed, figuraalkompositsioonid, natüürmordid, maastiku- ja linnavaated, aktid kui ka poolabstraktsed põimingud. Enn Kunila kunstikollektsiooni kuulub üle 40 Olev Subbi maali kõikidest tema loomeperioodidest.
Kunilat sidus Subbiga lähedane sõprus, mis algas 1990ndatel ning kestis paarkümmend aastat kuni kunstniku lahkumiseni 2013. aastal. Kunstialastele vestlustele lisandusid aja jooksul Subbi nõuanded Kunila kollektsiooni täiendamisel eesti vanema maalikunsti teostega, aga ka ühised reisid erinevatesse kunstimuuseumitesse üle kogu maailma ning koostöös läbi viidud maalilaagrid Hiiumaal.
Subbi näitus uuesti lahti
Teine Olev Subbi loomingule pühendatud näitus “Olev Subbi. Värvidega ideaalmaa­ilma otsingul” avati 12. märtsil Adamson-Ericu muuseumis, kuid eriolukorra alguse tõttu tuli see uuesti sulgeda. Näitus Adamson-Ericu muuseumi esimese korruse saalides avati külastajatele taas 19. mail. See esitleb kunstniku varasemat loomeperioodi aastatest 1963–1980 ja tema värvikaid teoseid Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi kogudest. Keldrikorrusel on külastajatel võimalik vaadata filmi “Õnnemaastikud. Olev Subbi” (2015), mille autoriks ja režissööriks on Kalev Lepik.
Juulis avatakse Olev Subbi maalide väljapanek Tallinna Kunstihoones.

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...