Connect with us

Uudised

Valk vaidlustas ühinemisotsuse

Kõrgessaare vallavolikogu liige Artur Valk vaidlustas volikogu 19. aprillil tehtud ühinemisotsuse Kärdla linnaga ja palub Hiiu maavanemalt Riho Rahuojalt õiguslikku hinnangut, kas tehtud otsused olid õiguspärased.
Valk viitab 22. aprillil maavanemale saadetud kirjas, et Kõrgessaare valla ja Kärdla linna ühinemislepingu ning selle lisade kinnitamise otsuse hääletamisel Kõrgessaare vallavolikogus oli tulemus 4 poolt, 2 vastu ja 2 erapooletut.
Otsuse vastuvõtmiseks olnuks aga vastavalt kohaliku omavalitsuse korralduse seadusele vaja koosseisu häälteenamust, st Kõrgessaare vallavolikogu 9liikmelise koosseisu puhul 5 poolthäält.
Valk vaidlustas ka volikogu istungi kokkukutsumisest etteteatamise tähtaja.
15. aprillil tuli Kõrgessaare volikogust kahe omavalitsuse liitumisele eitav otsus 4 poolt ja 4 vastuhäälega. Vallavalitsus kutsus samal päeval volikogu järgmise istungi kokku 19. aprilliks. Siis jagunesid hääled 6 poolt ja 1 vastuhääl, mille andis Artur Valk.
Valk viitab oma kirjas, et kohaliku omavalitsuse korralduse seadus sätestab, et kutse peab olema teatavaks tehtud vähemalt neli päeva enne volikogu istungit.
Tsiviilseadustik aga sätestab, et tähtaja kulgemine algab järgmisel päeval pärast selle kalendripäeva või sündmuse saabumist, millega määrati kindlaks tähtaja algus. Seega tulnuks nelja päeva pikkust etteteatamist lugema hakata 16. aprillist ja vallavolikogu istung poleks saanud toimuda varem, kui 20. aprillil.
Paraku oli 19. aprill viimane päev, mil ühinemisläbirääkimised algatanud volikogud enne sügisesi kohalike omavalitsuste valimisi said teha maavanemale ettepaneku territoriaalsete piiride muutmiseks, et järgmisest aastast jätkata ühe omavalitsuse, Hiiu vallana.
Maavanemal on vastamiseks aega üks kuu.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Reportaaž

Hiiumaa haigla uuendamine polnud pelgalt seinte värvimine või ukselinkide vahetamine. Kõik sai uueks. Haigla ees pühib paar päeva enne pidulikku avamist töömees harjaga lume...