Connect with us

Juhtkiri

Valimistulemused üllatasid

Pühapäeval toimusid riigikogu valimised ja ülekaalukalt võitis Eesti Reformierakond, mis sai riigikogus 34 mandaati. Reformierakond võitis nii üleriigilises kui ka Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal ehk viiendas ringkonnas. Ka neli aastat tagasi läks Reformi­erakonnal meie piirkonnas hästi.
Huvitav, miks see nii on?
Kui inimesed omavahel poliitikast räägivad, tuletavad paljud meelde majandussurutise ajal Reformierakonna juhtimisel sisse viidud äärmuslikult karme kokkuhoiumeetmeid. Jah, sellega hoiti  riigi majandust vee peal, aga millised olid inimeste kannatused samal ajal. Ettevõtted läksid pankrotti, korterid võeti laenude katteks… Paljud lahkusid Eestist, et kusagil mujal laenude tagasimaksmiseks ja pere äraelatamiseks raha teenida.
Osa tollastest ajutistest meetmetest, mis pidid olema ajutised, kestavad siiani. Teistes riikides valiti masu ületamiseks elanikke vähem kahjustav tee ja võeti laenu. Meie riik uhkustab siiani madala laenukoormusega.
Lõpuks tegeles Reformierakond võimul olles ainult nn peenhäälestamisega.
Keskerakonna juhtimisel aga hakkas valitsus taastama ja tasapisi kasvatama kohaliku omavalitsuse tulubaasi. Kas Reformi­erakonna valitsus pöörab selle tagasi?
Huvitav, kuidas käiakse ümber Keskerakonna algatatud maksumuudatustega? Kas lõpuks saabub õnn kõrgepalgaliste õuele, kui nemadki 500eurose tulumaksu­vabastuse saavad?
Mis saab nüüd VEB fondi teemast, mille Keskerakond lauale tõstis, aga sinna jättiski? Siim Kallase rõõm valimisvõidu üle oli suur.
Kui Reformierakond pärast 17 aastat võimul­olekut opositsioonipinki suruti, räägiti palju sellest, et kaua aega Eestit juhtinud erakonnale olekski kasulik seal mõnda aega sellel paigal istuda.
Nüüd on siis rahvas oma valiku teinud ja nad taas lavale päästnud. Näis, kas oleme valikuga rahul.

5. märts 2019

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...