Connect with us

Uudised

Valime aasta isa

Naiskodukaitsjad valivad kuuendat korda Hiiumaa aasta isa tiitli saaja, kes kuulutatakse välja isadepäeva peol Käina kultuuri­keskuses laupäeval, 9. novembril.
Naiskodukaitse keskjuhatuse liige Küllike Tamme­veski märgib, et laste kasvatamine on küll pigem elutöö kui aasta tegu: “Me ju ei kasvata lapsi aasta-kaks, vaid see on rohkem nagu elamise viis.”
Kord aastas tuleb tublisid isasid siiski kiita ja kuigi tiitel antakse igal aastal vaid ühele isale, on tunnustust väärivaid isasid palju rohkem. “Seega on kõik isad, keda on märgatud, väärt tunnustust aastatepikkuse elamisviisi eest,” leiab Tammeveski.
Aasta isa tiitlit saab taotleda isale, kelle peres kasvab kaks või enam last, kes saavad kodust armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust. Tiitlisaaja valimisel peetakse silmas ka seda, et aasta isa oleks lisaks laste kasvatamisele silmapaistvalt tubli ka muudel elualadel. Kandidaat peab olema Eesti vabariigi kodanik ja rahvastikuregistri järgi Hiiumaa elanik.
Hiiumaa aasta isa valitakse avalikul konkursil üks kord aastas. Seitsmeliikmelisse žüriisse kuuluvad nais­kodukaitsjad ja konkursi patroon, ettevõtja Mati Nurs. Ettepanekuid tiitli “Aasta isa 2019” andmiseks võivad teha nii asutused, organisatsioonid kui ka eraisikud.
Ettepanek peab sisaldama kandidaadi ees- ja perekonna­nime, vanust, elukohta, töökohta ja ametit, laste arvu, vanuseid ja nimesid ning kandidaadiks esitamise põhjendust.
Ettepanekuid oodatakse 25. oktoobrini meiliaadressil hiiumaaisa@gmail.com või postiga aadressil Kärdla Väike-Sadama 14 suunakood 92411.
HELJA KAPTEIN

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...