Jälgi meid

UUDISED

Vald otsib direktorit koolile ja lasteaiale

Lauka Põhikool
Kõrgessaare osa­vallast läheb sel aastal pensionile kaks haridus­juhti ja Hiiumaa vald otsib uut direktorit, kes suudaks asendada mõlemat.
Abivallavanem Liisi Mäeumb­aed ütles, et vallavalitsus moodustas sel nädalal konkursi­komisjoni, tänaseks peaks Lauka külas asuva põhikooli ja Kõrgessaare alevikus asuva lasteaed Vigri direktori otsimise kuulutus juba väljas olema.
Ootus uuele juhile on esmalt kahe asutuse ühise arengu kavandamine – kooli arengukava on juba aegunud, lasteaial veel kehtib.
“Ootame, et uus direktor suudab vaadata piirkonna haridusteemat tervikuna ning teha oma ettepanekud selle parimal viisil toimimiseks,” ütles Mäeumbaed. “Eelkõige peab ta aga olema võimeline kaht haridusasutust juhtima, need omavahel tervikuks siduma ja koostöös toimima panema.”
Kõrgessaare osavalla vanem Niels-Peter Rattiste ütles, et vähemalt esialgu kahe haridusasutuse ühendamist kavas ei ole ning ühise arengu­kava koostamise käigus kaasatakse eri osapooli: õpetajaid, lapsevanemaid, õpilasi ja kogu­konda. “Kõik saavad oma arvamust avaldada,” kinnitas abivallavanem.
Midagi päris uut selles pole, kui üks direktor juhib kaht haridusasutust. Näiteks juhib 2015. aastast alates nii Hiiumaa gümnaasiumi kui Hiiumaa ametikooli Ivo
Eesmaa (69). Palade põhikooli ja Suuremõisa lasteaed-põhikooli ühine direktor aga on Antti Leigri (39).
Vigri juhataja Sirje Garamaga jääb peale 43 tööaastat pensionile 30. juunist, Lauka kooli direktor, kes koolis töötanud sama kaua, 31. augustist.
Vald avab uue lasteaiarühma
Lasteaias Vigri on kavas sellest sügisest avada veel üks, kolmas rühm. Peagi korraldab vald konkursi selle töötajate leidmiseks. “Loodame, et personali puudumise tõttu rühm avamata ei jää – kõik muud tingimused on juba praegu olemas,” ütles Mäeumbaed.
Kunagi laste vähesuse tõttu suletud lasteaiarühm avatakse uuesti, kuna mitmes Hiiumaa lasteaias, eelkõige Kärdlas ja Paladel kohti napib. “Lapsevanemal on siis ikkagi võimalik lapsele koht laste­aeda saada, vähemalt Vigris,” ütles abivallavanem.
Kõrgessaare alevik, kus Vigri asub, jääb Kärdlast päris kaugele, ligi paarkümmend kilomeetrit, Pühalepa suunalt lisandub kilomeetreid veelgi.
Abivallavanem lubas, et juhul, kui lapsevanematel peaks tekkima probleeme lapse transpordiga Vigri lasteaeda, lahendatakse neid perede kaupa, juhtumipõhiselt.
Lasteaiarühmade taas­avamine on valla andmetel end õigustanud – näiteks Emmaste lasteaias, kus jälle kolm rühma, on 48 kohast täidetud 43.

Veel lugemist:

UUDISED

Abivallavanem Liisi Mäeumbaed teatas, et lahkumisavalduse on sisse andnud nii Lauka põhikooli direktor Märt Rannast (66) kui Kõrgessaare lasteaia Vigri juhataja Sirje Garamaga (65)....