Jälgi meid

UUDISED

VABATAHTLIK PÄÄSTE | Emmaste kerksuskeskus valmis abi osutama

Emmaste vabatahtlikud päästjad mõtlesid välja mobiilse kerksuskeskuse, esmaspäeval esitlesid nad seda partneritele.

Mobiilset kerksuskeskust uudistab Tõnis Laanemäe. | Harda Roosna

Päevinäinud Emmaste päästedepoo hoone ette oli püsti pandud punane telk ja vabatahtlikud olid „väljanäitusele“ sättinud, mis Kodanikuühiskonna sihtkapitali toetusega ostetud sai. Kohe sai ka selgeks, kes on Emmaste tuletõrje seltsi liikmed, kes külalised. Naerusuistel vabatahtlikel olid seljas ilusad helehallid pusad, rinnal vabatahtliku nimi ja uhke päästekomando vapp.

„Kuna Hiiumaa on hajaasustusega piirkond, siis mõtlesime välja lahenduse, et saaksime abivahenditega kohale sõita, kus iganes meid vajatakse,“ selgitas Emmaste tuletõrje seltsi juhatuse liige Priit Koff.

KÜSKi rahastusotsus, pisut üle 10 000 euro, tuli eelmise aasta lõpus, kogu tehnika soetas selts aasta alguses. Nüüdseks oskavad vabatahtlikud kõike seda ka kasutada ja oli käes aeg uusi võimalusi partneritele tutvustada. 

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!