Jälgi meid

UUDISED

Uutmoodi beebipäev meeldis

Ants Vahtras
Piduliku vastuvõtu asemel liikus sellesügisene valla beebi­päev õuelt õuele ja väikestele valla­kodanikele öeldi tere tulemast nimelise tordiga – lapse­vanematele see meeldis.
Hiiumaa vallas on tavaks kutsuda poolaastal sündinud vastsed vallakodanikud ja nende vanemad pidulikule vastuvõtule. Seoses praeguse koroonakriisiga otsustas vallavalitsus vastuvõtust loobuda. Beebipäev ära ei jäänud ja pidulik aktus liikus seekord mööda saart ringi. Päris koduväravasse välja või siis tervitati uusi vallakodanikke väiksemas seltskonnas.
Koroonapiirangust tulenevalt tuli ülesandele loovalt läheneda ja nii valiti igas osavallas sobiv päev, mil kokku said osavallavanem, sotsiaaltöötaja, muusik ja piltnik. Koos mindi siis peredele külla, kas koduõuele või mõnda kokkulepitud kohta. Kaasas hõbelusikas, nimeline tort ja kingikott, milles Kärdla linnaraamatukogu kingitus, raamat “Pisike puu”.
Käina osavallas käisid uusi vallakodanikke õnnitlemas osavallavanem Omar Jõpiselg, sotsiaaltöötaja Heli Tuisk, fotograaf Viive-Kai Rebane ja lõõtsamängija Georg Rüütel.
Tuisk rääkis, et nemad tervitasid oma beebisid isade­päeval, lootuses, et siis leiavad ehk koos emadega ka isad aega pere ühispildiks ja õnnitluste vastuvõtmiseks. Teekonnal Männamaa-Aadma-Käina-Kassari kohtuti seitsmest uuest ilmakodanikust kuuega, vahendas Tuisk. Kõik pered olid eelnevalt andnud nõusoleku kohtumiseks ja perepildi tegemiseks. Heli Tuisu sõnul peredele see natuke tavapäratu formaat sobis, sest tähtis oli ju uus vallakodanik, mitte vaktsineeritus nagu kogunemiste puhul.
Lahendus sobis hästi
Pühalepa osavalla üks uusi kodanikke, Aire koos ema Piret Eesmaa ja isa Hector Jimenezega kohtus teiste beebide ja õnnitlejatega Püha­lepa kultuuri- ja noorte­keskuse õuel. Tervitama oli tulnud ka Aire õde Sirel koos lasteaiakaaslaste Nelly, Säsi ja Maribelliga. Õpetaja Külli Kreegi juhendamisel lasteaialapsed laulsid ja kooli­lapsed mängisid kellamängu.
“Tekkis kohe tahtmine laps suuremõisa kooli panna,” ütles Piret. Ja lisas, et just selline tunne nagu osavallavanem Liili Eller oli öelnud, et Hiiumaal rõõmustatakse iga sündinud beebi üle, tal ka tõesti tekkis.
Tõeline üllatus oli lapse nimega tort, mis külakostiks toodi. “Sellist asja küll ei oodanud! Mõtlesin, et kas mul endal oli üldse aega niimoodi beebi sündi tähistada – elu ju hakkab kohe pihta, kui ta tuleb, eriti kui veel teine laps,” arutles Piret.
Tänavune beebipäeva lahendus sobis neile hästi. Kui kõik viis peret kohale jõudsid, seoti lapsevankritele värvilised lindid külge ja mindi koos väikesele jalutuskäigule.
Eesmaa tõdes, et lihtne oleks olnud ju kõik see sündmus nii-öelda veebi lükata, aga neil oli väga hea meel ning eriline ja rõõmus tunne, et selliseid asju ikka korraldatakse.
Kokkusaamise eelisena märkis ta, et sai teisi lähedal­elavaid emasid näha ja nendega tutvust sobitada: “Meil kerkis mõte, et võiks teha omavahel kokkusaamisi – lihtsalt lobiseda ja vahelduseks beebidele ka teisi täiskasvanuid näha.”
Samamoodi õnnitleti vastseid lapsevanemaid ka Kärdla ja Emmaste osavallas.
Tänavu esimesel pool­aastal sündis Kärdla osa­vallas 13, Emmaste osa­vallas 3, Käina osavallas 7, Pühalepa osavallas samuti 7 ja Kõrgessaare osavallas 2 last.
2021. aasta esimesel poolaastal registreeriti Hiiumaal kokku 32 lapse sünd: Lilith Elise, Paul, Joosu, Birk Artur, Mia Noora, Elon Laurent,
Jete-Liise, Chris, Siena Marie, Luca, Aire, Morgan, Frank-Lucas, Saskia, August, Maru, Hugo, Alfred Leonart, Gert Maikel, Emmi, Mark, Harti, Liine, Frans Elias, Emma-Britt, Kristjan, Tobias, Lenna, Melissa, Amelia, Poppy Amelia, Adriana.
Muusikaõpetaja Timo Lige kirjutas neile laulu “Tervitan sind”, mille pühendas Hiiumaa valla väikestele ilma­kodanikele. Laulu saab kuulata Youtube`i kesk­konnas.

HELJA KAPTEIN
helja.kaptein@hiiuleht.ee

Veel lugemist:

UUDISED

Reede, 9. juuli õhtupoolikul kogunesid Suurmõisa lossi 2020. aasta teisel poolaastal sündinud Hiiumaa valla beebid ja nende vanemad. Kutsutud oli 30 pisipoissi ja -tüdrukut,...

UUDISED

Reedel peeti Käina kultuurikeskuses esimest ülehiiumaalist beebipäeva, millest võttis osa enamik kutse saanud peredest. Beebipäevale oli kutsutud 35 esimesel poolaastal sündinud last, kohal oli...