Jälgi meid

UUDISED

Esimene ülehiiumaaline beebipäev peeti Käinas

Beebipäeval osalenud grupipildil.

SIGRID LEIGRI
Reedel peeti Käina kultuurikeskuses esimest ülehiiumaalist beebipäeva, millest võttis osa enamik kutse saanud peredest.
Beebipäevale oli kutsutud 35 esimesel poolaastal sündinud last, kohal oli neist kaks kolmandikku ehk 24 väikelast koos vanemate ja õdede-vendadega.
Vastsündinuid oli nii Käina, Kärdla, Pühalepa, Emmaste kui Kõrgessaare osavallast.
Varemgi beebide peol osalenud Karin (31) ja Tõnu (32)  ütlesid, et tulid Kärdlast Käinasse beebipeole hea meelega ja Hiiumaa on nii väike, et ükski koht ei ole liiga kaugel, et sellisest pidulikust üritusest osa võtta.
Rain (26) ja Greete (26) ütlesid, et tulid oma esimese lapse beebipeost osa võtmiseks eraldi mandrilt kohale. Veel leidsid nad, et Hiiumaa valla ühine beebide pidu on tore ettevõtmine.
Anonüümseks jääda sooviv Hiiu Lehe lugeja, kes ei saanud beebipeol osaleda, ütles, et nende pere beebile ei sobi nii pikk autosõit (Kärdlast Käina) ja seepärast otsustati mitte osaleda.
Vastseid ilmakodanikke tervitasid kontserdiga Käina huvikooli muusikaosakonna õpilased, kelle juhendajateks Heli Lindmäe, Malle Mürgimäe ja Olesja Voronjuk.
Luuletuse “Ma tahaksin olla maa” esitasid  Palade põhikooli õpilane Amanda Liisa Liister ja Kärdla põhikooli õpilane Mona Kõuts.
Avakõne pidas Käina osavalla sotsiaaltöö spetsialist Heli Tuisk, kes tervitas päeva­kangelasi ja möönis, et värsketele lapsevanematele on kõik beebiga seoses uus. “Uus on see ka meie jaoks, sest see on meie esimene ühine valla beebipidu,” sõnas Tuisk.
Vallavanem Reili Rand ütles oma kõnes, et beebipäev teeb õnnelikuks iga vallavanema. “See on päev, mis tuletab meelde, miks me seda tööd teeme ning lapsed ja lapsevanemad annavad vallaametnikele indu teha oma tööd paremini,” sõnas Rand ja soovis valla poolt kõigile ilusat koos­kasvamist. Tavakohaselt said vastsündinud kingituseks valla vapiga nimelise hõbelusika ning raamatu “Pisike puu”. Kingituste üleandmisel oli valla­vanemale abiks lastekaitse­spetsialist Carol Kirss.
Peale pidulikku osa jäädvustas Argo Nurs kõik kohale­tulnud grupipildile ning soovijad said ka eraldi perepildi tarvis fotograafile poseerida. Nagu ikka, oli beebipeol kaetud külmlaud ja pakuti torti.
Statistikaameti andmetel registreeriti selle aasta kümne kuuga Hiiumaal 63 sündi, mis on sama palju, kui 2017. aastal kokku.

Veel lugemist:

UUDISED

Piduliku vastuvõtu asemel liikus sellesügisene valla beebi­päev õuelt õuele ja väikestele valla­kodanikele öeldi tere tulemast nimelise tordiga – lapse­vanematele see meeldis. Hiiumaa vallas on...

UUDISED

Reede, 9. juuli õhtupoolikul kogunesid Suurmõisa lossi 2020. aasta teisel poolaastal sündinud Hiiumaa valla beebid ja nende vanemad. Kutsutud oli 30 pisipoissi ja -tüdrukut,...