Jälgi meid

TRANSPORT

Uus rändpood läheb esimesele ringile

SELVER
SELVER
Reede keskpäeval saadetakse Hiiumaa Selveri juurest esimesele ringile uus kauplusbuss, mis viib kaubad kohale kõigile soovijaile olenemata sellest, millises saare otsas nad elavad.
“Uus rändpood on Selveri varajane kingitus hiidlastele – jõuab kohale peaaegu esimeseks advendiks,” ütles Selveri e-teenuste juht Gunnar Obolenski.
Põhja-Soomes Kiitokori bussitehases spetsiaalselt selle teenuse osutamiseks ehitatud bussi täpset maksumust Selver ei avalda, aga suurusjärk on üle 100 000 euro.
Buss on senisest 1,3 meetrit pikem, sama lai, aga 70 sentimeetrit kõrgem. “Vaatasime, et hiidlaste keskmine pikkus on kasvanud ja et nad ei peaks pea longus sisenema, tellisime kõrgema bussi,” naljatas Obolenski. Samas soovitas ta taluesise bussipeatuse üle vaadata ja vajadusel oksi kärpida, et buss ikka ära mahuks.
Varem rentis Selver Hiiumaa omavalitsusliidule kuulunud bussi, mida omakorda rentis edasi FIE Toomas Remmelkoorile. Uut bussi haldab Selver ise, kuid teenindajate tiim jääb samaks. Ka suhtlus ja koostöö Hiiumaa vallaga jätkub, kinnitas Obolenski.
Selveri juht Kristi Lomp ütles, et rändpoe avamine sai teoks koostöös Hiiumaa vallavalitsusega ning ühisprojekti eesmärgiks on varustada ka kõige kaugemates Hiiumaa otstes elavaid elanikke vajaliku toidukaubaga.
“Seega on tegemist kogu­konna bussiga, mis võimaldab Selveri kauplust külastada ka neil inimestel, kellel puudub võimalus tulla Kärdlasse,” lisas Lomp.
Uued võimalused
Buss sõidab kuus päeva nädalas, esmaspäevast laupäevani. Rändpoel on kolm põhimarsruuti, mille jooksul teeb buss üle 100 erineva peatuse.
“Kui Harjumaal on inimestel võimalik kaupa koju tellida Selveri e-poe vahendusel, kus kuller toob kogu kauba ukse ette, siis Hiiumaal sõidab Selver sulle ise hoovi,” ütles Lomp ning nimetas uue poebussi soetamist ettevõtte põhiväärtustest lähtuvaks projektiks. “Selveri eesmärgiks on teenindada võimalikult palju kliente ja leida selleks erinevaid võimalusi ning Hiiumaa rändpood on üheks väga heaks selliseks näiteks.”
Kõigil rändpoe klientidel on edaspidi võimalik veebist jälgida ka bussi virtuaalset teekonda. “Bussi sõidu­graafik on orienteeruv ja sõltub väga palju sellest, kui palju on kliente just sel päeval ning kui palju keegi poes aega kulutab” selgitas Kristi Lomp.
Inimestel, kellel puudub ligipääs internetile, on võimalik helistada bussis olevale telefonile 5629 6300, et küsida bussi täpset asukohta ja saabumise aega.
Lisaks virtuaalsele kaardile on rändpood täiustatud ka kõige uuema tehnoloogiaga. “Kõige moodsam on kassasüsteem,” selgitas Gunnar Obolenski. “Nüüd on see samasugune nagu kõigis Selveri kauplustes.”
Bussis hakkab kehtima ka Partnerkaart ja kõik hüved, mis kuuluvad Partnerkaardi programmi juurde.
Lomp selgitas, et rändpoe sortiment koosneb ligikaudu tuhandest erinevast tootest. Sortimendi koostamisel on lähtutud eelkõige hiidlaste eelistustest. Nii leiab ka uues rändpoes enimmüüdud Hiiumaa Selveri tooted ja kaubad, mida inimesed harjunud ostma varasemast rändpoest. Samuti saavad kliendid kaupa ette tellida, kui mingi toode on bussi sortimendist puudu, siis saab selle järgmisel korral, kui buss uuele ringile tuleb.
Kõiki huvilisi oodatakse poebussi teele saatma Hiiumaa Selveri juurest reedel, 1. detsembril kell 12.

Veel lugemist:

UUDISED

Tänasega stardib 19. aastat järjest Eesti haiglate laste- ja sünnitusosakondade toetuseks ellu kutsutud heategevuskampaania “Koos on kergem“. Oma panuse Eesti laste elude ja tervise...