Connect with us

Uudised

Digitaalsed hinnasildid peaksid jõudma veebruaris


erakogu
Selver läheb Eesti esimese jaeketina kõigis kauplustes üle elektroonilistele hinnasiltidele. Hiiumaa Selverisse paigaldatakse need ilmselt veebruaris. Selverisse paigaldatakse ka LHV/Luminor pangaautomaat.
Hiiumaa Selveri juhataja Krista Metsand kinnitas, et Selverites on tõepoolest alanud digitaalsete hinnasiltide paigaldamine. Hinnasilte paigaldatakse kauplustes graafiku alusel ja meie Selverisse jõuavad need veebruaris.
“Kõige esimesena saab uued hinnasildid puu- ja juurvilja osakond, teised kaubagrupid jäävad veel oma aega ootama, kuna tegemist on väga suure investeeringuga,” selgitas ta.
Metsand ütles, et hinnad elektroonilistel siltidel muutuvad reeglina kord nädalas olenevalt kampaaniast ning sellest, milliselt hankijalt ja mis hinnaga õnnestub kaupa sisse osta.
“Erandkorras muudatusi tuleb ette siis, kui hind on inimliku vea tõttu sisestatud valesti ning tehakse parandus,” märkis kaupluse juhataja.
Ta lisas, et õnneks ei juhtu seda sageli ja sellisesse ajaauku sattumine teel riiulist kassani on pigem haruldane.
“Praegu, kui riiulitel on paberist hinnasildid, on hinnaerinevus riiulis versus kassas tõenäolisem,” ütles Metsand. Tema sõnul ei tähenda see hinna vahepealset muutumist, vaid kahjuks seda, et hind on riiulis jäänud vahetamata: “Kas on see mõnel töötajal jäänud märkamata või ei ole personal erinevatest olukorda­dest sõltuvalt veel konkreetse hinna vahetamiseni jõudnud – niisuguseid olukordi aitavadki vältida digitaalsed hinnasildid.”
Tänu sellistele siltidele saab toote hinda ja infot vahetada vaid nupuvajutusega. Tehno­loogiat on Selver testinud pikalt, valmidusega jätkata hinnasiltide põlvkonna­vahetusega ka teistes kaubakategooriates.
Digitaalsetele hinnasiltidele üleminek on osa Selveri paberi­vabast missioonist, mille esimeses etapis paigaldati kõikidesse Selveri kauplustesse üle Eesti paberreklaame asendavad digiekraanid.
Investeeringu esimese etapi suurus on pool miljonit eurot.
Uus pangaautomaat peagi kasutusvalmis
Metsand ütles, et digitaalsed hinnasildid ei ole ainus uuendus Hiiumaa Selveris. Kohale on jõudnud kauaoodatud LHV/Luminor pangaautomaat, millest saab raha nii välja võtta kui arvele panna. Aega võtavad veel kaabeldustööd ja seadistamised, kuid juba varsti peaks automaat klientidele kasutamiseks avatud olema. Uus pangaautomaat asub Selveris pakiautomaadi kõrval.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...