Connect with us

Uudised

Helded hiidlased annetasid Toidupangale tuhat kilogrammi toitu

Reedel ja laupäeval kogus Toidupank vabatahtlike abiga Hiiumaa Selveris 1046 kilogrammi toitu, kogumiskast oli avatud ka Rimi Kärdla kaupluses.
Heategevuslik toidukogu­mis­päev toimus kauplustes üle kogu Eesti, aga esmakordselt jõudis kümme aastat Eestis tegutsenud Toidupanga kogumiskampaania ka Hiiumaale.
“Hiidlased on superhead annetajad – mitmed lausa tänasid selle võimaluse eest,” ütles vabatahtlik Ingrid Purge, kes annetuste korvi juures toitu vastu võttis.
Vabatahtlikena olid reedel abiks ka Emmaste osavalla vanem Hergo Tasuja ja Hiiumaa vallavanem Reili Rand. Mõlemad jagasid infolehti, millel kirjas, missugust toidukaupa puudustkannatavate inimeste jaoks sobib annetuskorvi panna.
“Näen, et igaüks püüab oma võimaluste piires midagi korvi osta – Hiiumaa inimesed on väga hoolivad ja lahke südamega,” ütles vallavanem.
Tasuja ütles, et inimeste suhtumine on väga meeldiv ja Rand julgustas sellistel kampaaniatel vabatahtlikuna osalema, kuna inimeste tagasiside on väga positiivne.
Esimene kampaania Hiiumaal
Eesti Toidupanga juht Piet Boerefijn selgitas, et mida suurem kauplus, seda suuremad selle toidujäägid on, kui aga kauplus on väike, siis jääke pole väga palju. “Me arvasime, et Hiiumaal ei tasu see ära,” selgitas Boerefijn.
Hiidlased on toidukogumiskampaaniate vastu huvi tundnud ja Boerefijn ütles, et tal pole midagi selle vastu, aga kui vaadata kaasnevaid kulusid – vaja oleks ruumi kogutud toidu ladustamiseks ja autot transpordiks – tekkib küsimus, kas see ära tasub.
Seekord otsustati enne jõule Toidupanga annetuste kogumise kampaania korraldada siiski ka Hiiumaal. “Sellepärast, et Ingrid [Purge] väga tahab seda ja ta juba mitu aastat jagab Euroopa Liidu toiduabi,” ütles Piet Boerefijn.
Toiduabita Hiiumaa puudust­kannatavad pered siiski pole, kinnitas Boerefijn:
“Me saadame peaaegu iga kuu Tallinnast auto, mis toob toiduabi, aga see on Tallinna toit, see ei ole Hiiumaal kogutud toit.”
Annetuskorvid ootavad
Detsembri lõpuni on nii Hiiumaa Selveris kui Kärdla Rimis seismas Toidupanga annetuskorv, kuhu saab toitu panna. Selverisse on edaspidi kavas paigaldada statsionaarne kogumiskast. Üle Eesti on kauplustes juba 25 niisugust kasti.
Kõige sobilikumad annetused, mida sellesse kasti panna, on toidukaubad, mis ei rikne: konservid, näiteks praekapsas, purgi­supid, mis sobivad hästi annetamiseks üksikule inimesele, kuivained, näiteks makaronid, aga ka kohv ja maiustused, näiteks küpsised ja šokolaad.
Toidupanga juht ütles, et nad jagavad puudust­kannatajatele ka värsket toitu, aga selle korraldamine on keerulisem. Suur rõõm on, et sel aastal kinkisid ettevõtjad Toidupangale värske toidu vedamiseks külmutusauto.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...