Connect with us

Kultuur

Uus näitus Nelja Nurga Galeriis oli autori jaoks kui teraapia

„Varjatud mõtted. Peidetud maastikud“ avamine Nelja Nurga Galeriis. Pildil Edith Pruul, Helle-Mare Kõmmus, Toomas Kokovkin, Liia Algvere.

Kärdlas Nelja Nurga galeriis on avatud maalinäitus „Varjatud mõtted. Peidetud maastikud“. Autoriks sisekujundaja Ursula Sõber.
See on kunstniku esimene maalide näitus üleüldse. Ursula Sõber ütles väljapaneku avamisel, et näitus sündis suuresti soovist, olla hetkeks vaba tellija tahtest ning teha just seda, mis talle endale meeldib. „Pintsel ja värv tundus parim vahend, mille kaudu hakata vaatama, mis see siis on mu sees, mis välja tahab,“ rääkis Sõber, kuidas need maalid on olnud talle kui teraapia.
Suuremate lõuendite pikem külg on kindlasti üle meeter kahekümne sentimeetri, on väiksemaid nii ruute kui ristkülikuid. Tehnikaks on õlivärvid, aga ka akrüülid ja akrüülpastad. Pindu on kaetud paksult, pastoosselt, aga ka õhukese, vedela värviga, saades „narmalisi“ voolamisi.
Peaaegu valged, mustad ja hallid toonid moodustavad nüansi­rikka, peenelt pooltoonilise harmoonia. Pruunid oma tagasi­hoidlikus värvingus lisavad neutraalsusele peidetud võlu.
Näituse pealkiri võiks olla ka „Peidetud värvid“: valged, mustad ja hallid neutraaltoonid, pruun kui kõikide värvide segu (füüsiliselt), ümbritsevad galerii seintel vaatajat.
Missugune paljulubav värvigamma! Kui hästi mõjusid, kuidas hakkasid särama selles inimesed, nende riided! NB! Kunstnik ise oli samuti tagasihoidlikult mustas, vaid juuksed hõõgusid mahedas punases.
Mingem ja tundkem ennast selles ruumis hästi! Ja siis minge Pikka Majja ja tunnetage, kuidas Jaak Adamsoni maalide näitusel nende sisse ära kaote.

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...