Connect with us

Kultuur

Uus näitus Nelja Nurga Galeriis oli autori jaoks kui teraapia

„Varjatud mõtted. Peidetud maastikud“ avamine Nelja Nurga Galeriis. Pildil Edith Pruul, Helle-Mare Kõmmus, Toomas Kokovkin, Liia Algvere.

Kärdlas Nelja Nurga galeriis on avatud maalinäitus „Varjatud mõtted. Peidetud maastikud“. Autoriks sisekujundaja Ursula Sõber.
See on kunstniku esimene maalide näitus üleüldse. Ursula Sõber ütles väljapaneku avamisel, et näitus sündis suuresti soovist, olla hetkeks vaba tellija tahtest ning teha just seda, mis talle endale meeldib. „Pintsel ja värv tundus parim vahend, mille kaudu hakata vaatama, mis see siis on mu sees, mis välja tahab,“ rääkis Sõber, kuidas need maalid on olnud talle kui teraapia.
Suuremate lõuendite pikem külg on kindlasti üle meeter kahekümne sentimeetri, on väiksemaid nii ruute kui ristkülikuid. Tehnikaks on õlivärvid, aga ka akrüülid ja akrüülpastad. Pindu on kaetud paksult, pastoosselt, aga ka õhukese, vedela värviga, saades „narmalisi“ voolamisi.
Peaaegu valged, mustad ja hallid toonid moodustavad nüansi­rikka, peenelt pooltoonilise harmoonia. Pruunid oma tagasi­hoidlikus värvingus lisavad neutraalsusele peidetud võlu.
Näituse pealkiri võiks olla ka „Peidetud värvid“: valged, mustad ja hallid neutraaltoonid, pruun kui kõikide värvide segu (füüsiliselt), ümbritsevad galerii seintel vaatajat.
Missugune paljulubav värvigamma! Kui hästi mõjusid, kuidas hakkasid särama selles inimesed, nende riided! NB! Kunstnik ise oli samuti tagasihoidlikult mustas, vaid juuksed hõõgusid mahedas punases.
Mingem ja tundkem ennast selles ruumis hästi! Ja siis minge Pikka Majja ja tunnetage, kuidas Jaak Adamsoni maalide näitusel nende sisse ära kaote.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...