Jälgi meid

Uudised

UURITAKSE MAAVARASID | Kaevandamishuvilised taotlevad Suurepsis uut uuringuluba

Riigimetsa majandamise keskuse liivakarjäär Suurepsi küla kõrval. | Harda Roosna
Tartumaale registreeritud osaühing SKP Invest taotleb luba kruusavaru uuringuteks Suurepsi külaga piirnevate karjääride kõrval. Kavas on uurida Suurepsi V mäeeraldises leiduvat maavara, et seda saaks tulevikus kaevandada. 

Uuringuruumi kogupindala on 16 hektarit ja alale  kaevatakse 35 kuni 8 meetri sügavust auku, mis kohe ka kinni aetakse. Geoloogilise uuringu eesmärk on välja selgitada maavara levik koos kasuliku kihi paksuse, materjali kvaliteedi ja kaevandamistingimustega.

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.