Jälgi meid

UUDISED

UJUMA | Kärdlas saab suveks korda kaks supluskohta

Hausma ujumissilda paigaldasid koos Kärdla ja Pühalepa osavalla töötajad. | Elvis Laasik
Sel aastal võttis Kärdla osavald põhjalikumalt ette just Rannapaargu juures oleva supluskoha korrastamise.

Viimastel suvedel on vettesoovijad eelistanud ujumissillaga Hausma supluskohta ja kunagi nii populaarne Paargurand on olnud vaiksem.

Nüüd võeti Paargurannast maha paarkümmend leppa ja juuriti välja kännud ning puhastati ammugi ummistunud kraav, mis läheb mere poole jalakäijate silla nn Väikese Paargu alt.

Kemehhi ekskavaator juurib lepakändusid Kärdla rannas. | Elvis Laasik

Meeldiv üllatus

Kärdla osavalla haldusjuht Elvis Laasik ütles, et kõik tehakse selleks, et inimesed randa tagasi tuleksid. Seni varjasid seal suureks kasvanud lepad päikest ning rannaala oli mudane. Nüüd täidetakse lohkus rannaala pinnasega ja peale külvatakse muru.

Liiva pole plaanis juurde vedada, sest meri kannab selle üsna kiiresti ära. Küll koguti kokku adru, mida selle talve tormid rikkalikult kohale tõid. Laasik selgitas, et kui adruhunnikud pisut tahenevad, veetakse need minema.

„Praegu on hästi tõsine töö ette võetud ja kõik koristatakse ilusti ära,“ oli rahul ka Rannapaargu omanik Andrus Ilumets.

Kärdla elaniku Õie Korelli sõnul oli meeldiv üllatus, et kraav lõpuks ometi jälle puhtaks tehti. Ta meenutas aega kui lisaks uhkele jalakäijate sillale aitas mere pool jalutajad üle kraavi ka paar lihtsat laudadest purret – sellised võiks tema arvates ka praegu üle kraavi olla.

Andrus Ilumetsa soov ja unistus on, et ka kunagise muuli võiks korda teha ja rajada väikese kaarsilla, et suplejad pääseksid üle Nuutri jõe delta, mere poolt ehitatud liivikule ja sealt edasi kaugemale puhtasse vette. „Kunagi oli laudtee suure kivi juures, aga selle pidi kogu aeg ära võtma – mina teeks sellise, mis peaks jää survele vastu – see oleks äge!“

Rannapaargu heakorratöid tegid OÜ Hiiu Haljastus ja OÜ Kemehh. Seda, kui palju tehtu maksma läheb, haldusjuht veel öelda ei osanud, kuna kõik arved pole laekunud.

 

Tööd käivad ka Hausmas

Eelmisel nädalal vedasid Kärdla ja Pühalepa osavalla töötajad ATV abil üheskoos kohale Hausma ujumissilla maismaaosa ja paigaldasid selle merre. „See on märk, et osavaldade koostöö sujub väga hästi!“ kiitis Laasik ja tänas kõiki, kes silla paigaldamisest osa võtsid. 

Reklaam. Lugemise jätkamiseks palun liigu edasi.

Kärdla osavalla poolt lõid käed külge heakorratöötaja Karel Kuimets ja suveabiline Andres Järvroos, Pühalepa osavalla poolt haldusjuht Argo Valgma ja heakorratöötaja Kristjan Strutinski.

Silla ujuvosa tõsteti esmaspäeval OÜ Mullaabi autokraanaga vette ja kolmapäeval liideti see maismaaosaga. „Ilma Sven Kriggulsonita, kes oli nõus oma traktoriga vette sõitma ja ujuvosa ankrud paika tõstma, poleks silda sisse saanudki, nimetas Laasik veel ühe hea abilise. 

„Silda oleme igal aastal ise paigaldanud, aga välja on toonud ta meri ehk siis tormid on iga aasta silla põhimõtteliselt juppidena kaldale toonud,“ tõdes haldusjuht. „Et sellist asja ära hoida, oleks mõistlik hakata silda veidike varem välja võtma, kuna muidu pole sellest varsti üldse midagi järel.“

Haldusjuht käis ka välja mõtte, et kuna Hausma ujumissild on suviti üsna popp koht, võiks kunagi mõelda parklatasku rajamisele, et sealset parkimiskorraldust natuke paremaks muuta.

Veel lugemist:

GALERIID

Enn Kunila erakogu maalidest avati neljapäeval Olev Subbi aktimaalide näitus Kärdla kultuurikeskuses ja Konrad Mägi ning tema kaasaegsete tööde väljapanek Hiiumaa Muuseumi pikas majas. Mõlemas...

UUDISED

Traditsiooniliselt toimub võidupühal Kärdlas sadamas maakaitsepäev, kus pakutakse kõikvõimalikku uudistamist ja tegevust. Õhtul saabub sadamasse võidutuli Narvast. 

UUDISED

Politsei alustas eelmisel nädalal kriminaalasja kelmuse juhtumis, kui ühe Hiiumaa ettevõtte esindaja läks petukirja õnge ning andis kelmile juurdepääsu oma pangakontole. 

GALERIID

Kärdla Kooli 9. klassi lõpetamine toimus 20. juunil Hiiumaa Spordikeskuses.