Jälgi meid

UUDISED

VAATA VIDEOT | Karuga kohtunud mees ei uskunud alguses oma silmi

Hiiumaa karu on taas liikvel ja jäi eile õhtul Sigala külas Jörgen Novitski kaamera ette. Videot jagas naabrimees Jaanus Marrandi.

Karuvideo üles võtnud Jörgen Novitski ja temaga koos samas autos olnud Lauri Luik jõudsid koju, Sigala külla pisut peale kella ühte öösel.
Koos Jörgeniga autos olnud Lauri Luik oli esimene, kes märkas, et mingi loom on teel.

„Ma alguses arvasin, et tegemist on suure seaga, sest kes see ikka usub, et näeb saare ainukest karu enda külas,“ rääkis Novitski. „Selle peale ütles Lauri kohe, et tegemist on siiski karuga.“
Kumbki neist polnud kunagi varem vabas looduses karu näinud ja üllatus oli suur, seda enam, et seni oli karu toimetanud rohkem Emmaste kandis.

Juht võttis hoo maha, kiirus võis olla kuskil 10–15 kilomeetrit tunnis ja karu jooksis umbes 300 meetrit auto ees. Nii oli rahulikult aega filmida, kuidas päntajalg auto ees lippab. Äkki keeras karu naabrite hoovi ja kadus pimedusse – sellega haruldane kohtumine Hiiumaa ainukese karuga lõppeski.

“Igal juhul ilus elamus,” tõdes Novitski.

Veel lugemist:

UUDISED

President Alar Karise Võidupüha paraadil Narvas süüdatud võidutuli jõudis Hiiumaale. Võidutuli jõudis kell 17 Kärdla sadamasse ja anti üle Heigo Tasujale. Külalistel oli võimalik...

GALERIID

Orjaku sadamas kostitati  laupäeval hiidlasi ja Hiiumaa külalisi kohaliku söögi- ja joogikraamiga ning kohalike väiketootjate laada- ja uudistoodetega. Oma tooteid pakkusid ka külalised mere...

GALERIID

Toimusid lastejooksud pisematele, ühe ja kahe kilomeetri jooksud veidi suurematele ning 4,5km ja 9kn jooksud kõigile soovijatele.