Connect with us

Uudised

Ühe uue parvlaeva nimeks saab Meie Maa

erakogu
AS Tallinna Sadam kuulutas välja avaliku nimekonkursi mandri ja Eesti suursaarte vahelistele liinidele tellitud neljale uuele reisiparvlaevale nimede leidmiseks. Ettepanekuid saab esitada 1. juunini.

Tallinna Sadam juhatuse liige Allan Kiil avaldas lootust, et nimede pakkumisel lähtutakse saarte ajaloolisest või kultuurilisest pärandist.

Kuigi nimekonkurss alles algas, otsustas Tallinna Sadama nõukogu juba eile õhtul üksmeelselt, et ühe uue parvlaeva nimeks saab Meie Maa, mille pakkus konkursile välja Saare maakonna ajalehte Meie Maa välja andva OÜ Saaremaa Raadio tegevjuht Priit Rauniste.

“Nimi Meie Maa vastab igati konkursi tingimustele – see on kõigi saarlaste jaoks piisavalt mõjusa ajaloolise ja kultuurilise tagapõhjaga nimi,” ütles Allan Kiil. “Vähetähtis ei ole olnud ka asjaolu, et ajaleht Meie Maa on kogu aeg toetanud parvlaevaliikluse ülevõtmist Vjatšeslav Leedolt riigiettevõttele Tallinna Sadam.”

Kiil lisas veel, et nimi Meie Maa pannakse kindlasti just esimesele laevale, mis kas Poolas või Türgis valmis saab ning Meie Maa nimeline parvlaev hakkab kurseerima Virtsu-Kuivastu liinil.

“See on meile kahtlemata erakordne au, et suur riigiettevõte otsustas tunnustada ka kohaliku meediaettevõtte panust,” märkis Priit Rauniste.

Nimekonkursi esimese võitjana kuulub Raunistele aastane tasuta sõidu õigus Meie Maa nimelisel parvlaeval. “Ma ei kasuta tasuta sõite enda tarbeks, vaid annan lahkesti selle õiguse Meie Maa toimetuse autole, mis käib Tallinnast Printalli trükikojast meie lehti saarele toomas.”

Seega käib äsja alanud nimekonkursil nüüd rebimine veel vaid kolme vakantse laevanime pärast. Nimede valikuga peab Tallinna Sadam ühel pool olema suve lõpuks, et need jõutaks õigeaegselt ka laevade korpustele keevitada.

Oma ettepanekuid laevadele nime panemiseks saab esitada 1. juunini meiliaadressil nimed@praamid.ee. Nimesid oodatakse eraldi Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinil seilavatele laevadele.

A.Prill

Veel lugemist:

Arvamus

Turismihooaeg on vaikselt ent järjekindlalt lähemale nihkumas. Ainult kohane tundub küsida – mis on sinu jaoks see midagi, mida iga külaline võiks, peaks tahtma...

Galerii

Laupäeva, 18. mail toimus Käina kardirajal hiidlaste kevadlaat. Müügil olid Hiiumaa Köögi ja Pagari eritooted ja rahva lemmikud, kohalikke sööke ja jooke, kohalikku käsitööd...

Loodus

Tänavu Eestis aasta loomaks kuulutatud saarmad jätavad loodusesse oma elutegevusest märke, mille põhjal saab loodusuurija Tiit Marani sõnul öelda, et nende arvukus Hiiumaal on...

Uudised

Samal ajal kui kompanii Hiiumaa kaitseliitlasi pidas saare ühes otsas lahinguid „vaenlase” dessantväelaste vastu, ehitas pioneeripataljon saare teises otsas rahulikult silda. Sealjuures mitte mingit...