Connect with us

Uudised

Ühe uue parvlaeva nimeks saab Meie Maa

erakogu
AS Tallinna Sadam kuulutas välja avaliku nimekonkursi mandri ja Eesti suursaarte vahelistele liinidele tellitud neljale uuele reisiparvlaevale nimede leidmiseks. Ettepanekuid saab esitada 1. juunini.

Tallinna Sadam juhatuse liige Allan Kiil avaldas lootust, et nimede pakkumisel lähtutakse saarte ajaloolisest või kultuurilisest pärandist.

Kuigi nimekonkurss alles algas, otsustas Tallinna Sadama nõukogu juba eile õhtul üksmeelselt, et ühe uue parvlaeva nimeks saab Meie Maa, mille pakkus konkursile välja Saare maakonna ajalehte Meie Maa välja andva OÜ Saaremaa Raadio tegevjuht Priit Rauniste.

“Nimi Meie Maa vastab igati konkursi tingimustele – see on kõigi saarlaste jaoks piisavalt mõjusa ajaloolise ja kultuurilise tagapõhjaga nimi,” ütles Allan Kiil. “Vähetähtis ei ole olnud ka asjaolu, et ajaleht Meie Maa on kogu aeg toetanud parvlaevaliikluse ülevõtmist Vjatšeslav Leedolt riigiettevõttele Tallinna Sadam.”

Kiil lisas veel, et nimi Meie Maa pannakse kindlasti just esimesele laevale, mis kas Poolas või Türgis valmis saab ning Meie Maa nimeline parvlaev hakkab kurseerima Virtsu-Kuivastu liinil.

“See on meile kahtlemata erakordne au, et suur riigiettevõte otsustas tunnustada ka kohaliku meediaettevõtte panust,” märkis Priit Rauniste.

Nimekonkursi esimese võitjana kuulub Raunistele aastane tasuta sõidu õigus Meie Maa nimelisel parvlaeval. “Ma ei kasuta tasuta sõite enda tarbeks, vaid annan lahkesti selle õiguse Meie Maa toimetuse autole, mis käib Tallinnast Printalli trükikojast meie lehti saarele toomas.”

Seega käib äsja alanud nimekonkursil nüüd rebimine veel vaid kolme vakantse laevanime pärast. Nimede valikuga peab Tallinna Sadam ühel pool olema suve lõpuks, et need jõutaks õigeaegselt ka laevade korpustele keevitada.

Oma ettepanekuid laevadele nime panemiseks saab esitada 1. juunini meiliaadressil nimed@praamid.ee. Nimesid oodatakse eraldi Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinil seilavatele laevadele.

A.Prill

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...