Connect with us

Tervis

Tuvastatud kuus Covid-19 haiget

Terviseameti andmetel oli eile hommikuks Hiiumaal tehtud varasematega kokku 79 testi, neist 73 on olnud negatiivsed, 6 positiivsed.
Neljapäeval avatud Hiiumaa haigla sissesõidu­laboris käis esimesel päeval testimas 16 ja reedel 15 inimest. Haigla juhatuse liige Riina Tamm ütles, et kõigil olid saatekirjad ning pöördujaid oli igas eas, lapsi aga mitte.
Terviseameti meedia­nõunik Eike Kingsepp ütles, et kaks testi, mõlemad negatiivsed, laekus ka nädala­vahetusel, kui proove võtab Hiiumaal kiirabi.
Hiiumaa haigla sissesõidulabor ehk nn drive-in-labor võtab proove tööpäeviti kella 13–15ni. Tamm ütles, et seni on kõik sujunud hästi. Sõltuvalt patsientide arvust võib sissesõidulabori avamise aeg tulevikus muutuda, algselt oli plaanis hoida see avatuna tööpäeviti kella 9–15ni.
Pakitud analüüsid saadetakse Tallinna OÜ Synlab Eesti laborisse, kus neid analüüsitakse. Analüüside vastuseid haiglasse ei saadeta, need teatatakse otse proovi andjale.
Riina Tamm ütles, et drive-in-labor avati kogukonnale mõeldes, et hinnata Hiiumaa epidemioloogilist olukorda: “Hetkel on ebaselge, kuivõrd lai levik on saarel ning valla kriisikomisjoni poolt algatatu kindlasti annab väga palju infot mitte ainult perearstidele, vaid ka tervise­ametile.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...