Connect with us

Uudised

Tüüri “Missa brevis” esiettekanne Hiiumaal

KRISTEL ÜKSVÄRAV
Kolmas Pühalepa muusikafestival toob kuulajateni Erkki-Sven Tüüri a capella kooriteose “Missa brevis” Eesti esiettekande.
ANNA-MAARJA ROOSNA
anna-maarja@hiiuleht.ee
Teise festivalipäeva viimane kontsert kannab pealkirja “Panufnik ja Tüür” ning see algab laupäeval, 16. augustil kell 18 festivali kontsertide paigas, Pühalepa kirikus.
Publiku ette astub kammerkoor Collegium Musicale, dirigent Endrik Üksvärava juhendamisel kõlab Eesti esiettekandena Erkki-Sven Tüüri verivärske kooriteos “Missa brevis”. Samal kontserdil on ka teine Eesti esiettekanne – Suurbritannia helilooja Roxanna Panufniku teos “Generation of Love” (2009).
“Missa brevis” esitamise teeb eriliseks see, et teos kõlab Eestis esmakordselt just helilooja kodusaarel. Tüüri esiettekande kohta ütles festivali kunstiline juht Endrik Üksvärav: “On sümboolne ja rõõmustav, et see Erkki-Sven Tüüri uus teos kammerkoor Collegium Musicale esituses esmakordselt just Hiiumaal kuulajateni jõuab.”
Tänavuse festivali avab reedel, 15. augustil kell 18 Eesti Filharmoonia Kammerkoor kavaga “Laulud Hiiumaalt”.
Korraldaja: Festival annab võimaluse    publikut kasvatada
Üksvärava sõnul on Pühalepa festivali puhul tegemist teatud mõttes nišifestivaliga, mille märksõnadeks on väga heal tasemel kontserdid ja esitajad.
“Nii vanamuusika kui kaasaja loomingu nautijaid on lihtsalt vähem, kui näiteks folgi või popi kuulajaid. Samas annab iga festival meile võimaluse publikut juurde kasvatada – need, kes on saanud elamuse tulevad uuesti ja kutsuvad ka sõbrad-tuttavad kaasa,” usub Üksvärav, kes ühtlasi on üks festivali korraldajaid.
Festivali korraldavad MTÜ Kerema Kultuurikoda ja MTÜ Collegium Musicale koostöös Pühalepa vallavalitsusega.
III Pühalepa muusikafestival toimub 15.–17. augustini Hiiumaal, Pühalepa kirikus. Festivali keskmes on vanamuusika ja kaasaja heliloojate looming. Kolme päeva sisse mahub viis omanäolist ja kõrgetasemelista kontserti. Festivali piletimüügi tulu annetavad korraldajad Pühalepa kiriku orelifondi.
Lisainfo www.keremakultuurikoda.ee

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Kultuur

Tüdrukud said esmakordselt tantsusaalis kokku 2008. aastal, kui olid kolme- ja neljaaastased. Koos on tantsitud 16 aastat. Alguses oli rühm muidugi suurem, kuid nagu...