Connect with us

Uudised

Tuuletorni sisustaja valitud

repro
Tuuletorni hakkavad sisuga täitma Lennusadama, teletorni, Palamuse muuseumi ja paljude teiste Eesti muuseumide ekspositsioonide valmistajad.
Hiiumaa valla hindamis­komisjon tunnistas edukaks 700 000eurose hinnaga riigi­hanke “Elamuskeskuse Tuuletorn ekspositsiooni projekteerimine, tootmine ja paigaldamine” ühispakkumuse, mille tegid OÜ Produktsioonigrupp ja AS Atea.
OÜ Produktsioonigrupp ehk produktsioonifirma Motor juhatuse liige Ott Sarapuu ütles, et nende ettvõte on spetsialiseerunud muuseumite sisustamisele ning riigihangetel hoitakse silma peal.
Elamuskeskuse Tuuletorn hankel osalemise otsustas paar olulist asja. “Meie igapäevases meeskonnas on mõned inimesed, kes on suured Hiiumaa armastajad, küll mitte hiidlased, see oli kindlasti üks põhjus,” nimetas ta esimese. “Kui juba meeskonnas on inimesed, kes tunnevad paigaga vaimset sidet, seda parem.”
Teiseks ütles ta, et 15aastase kogemusega ettevõttele pakuvad huvi just suured tööd, püsiekspositsioonide koostamine ja peatöövõtja roll. “Ja Tuuletorni puhul on Eesti mõttes tegemist suure objektiga,” kinnitas Sarapuu.
Tema sõnul on Tuuletorni sisuga täitmise puhul äärmiselt oluline n-ö külalise vaade, teiselt poolt hiidlaste endi sisend, mida saab anda sellest hoolimata, et küllalt suur osa Tuuletorni ekspositsiooni sisust on projektiga n-ö ette määratud. “Tahaksime, et kogukond ise tunneks, et see on ka nende asi ja võtaks selle hästi vastu,” soovis Sarapuu.
“Poolnaljatamisi ja enese­kiitusega võiks öelda, et pooled Eesti muuseumid on meie tehtud,” vastas Sarapuu küsimusele, millised on nende tuntumad tööd. Loetelu on tõepoolest muljetavaldav. Kõige märgilisemateks neist nimetas ta Tallinna Lennusadama ja Tallinna Teletorni ekspositsiooni, aga nende tehtud on ka Tallinna Tervishoiumuuseumi, Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi, Vabamu ehk Okupatsioonide muuseumi ja ka detsembris avatud Palamuse muuseumi ekspositsioon. Lisaks muuseumidele on näiteks sisustatud ka äsjaavatud e-Eesti esitluskeskus ja täidetud tellimusi ka väljapoole Eestit, näiteks on mitmed projektid töös Gruusias. Sarapuu ütles, et nende ettevõttel on Eestis kõige suurem kogemus EXPO maailmanäitustega.
Tähtajaks laekus hankele kaks pakkumist. Valiku tegi komisjon koosseisus Lia Rosenberg, Urmas Selirand, Toomas Kokovkin, Birgit Brikk, Anne-Ly Torstensson, Kristina Halla ja Omar Jõpiselg.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...