Jälgi meid

UUDISED

TUNNUSTUS | Folkloorinõukogu tunnustas Jaanika Kuuske aasta juhendaja tiitliga

Kui Jaanika Kuusk asutas oma Naadrestega Vanalinnapäevadele esinema, ei osanud ta arvatagi, mis teda tegelikult ees ootab.

Hiiumaa rahvarõivastes Jaanika Kuusk söödava tänukirja ja lilledega. | Kevin Kohjus

„Sain eile suure üllatuse ja tunnustuse osaliseks,“ ütles Jaanika Kuusk pühapäeval. Ta rääkis, kuidas Helle-Mare Kõmmus tegi talle ettepaneku minna oma tantsijatega esinema Tallinna Vanalinnapäevadele. „Lisas veel juurde, et ikka elava muusikaga ja Pillisõpradega ning ma ei kahtlustanud midagi, arvasin, et sõidame lihtsalt Hiiumaad esindama.“ 

Koos tantsurühmaga Naadresed valmistasid nad ette väikese kava. Kuna Hiiumaa Pillisõprade Seltsi liikmed ei saanud tulla, palus Jaanika tantse viiulil saatma oma tütre Adeele Reetha. 

Kui siis Tornide väljakul kokku saadi, tantsijad ja nende saatja Ille Savioja, Jaanika, kes juba mandril noori ees ootas, ja Hiiumaa kultuurijuht Helle-Mare Kõmmus, hüütigi välja Folkloorinõukogu tunnustuse saajad. 

Ma ei ole enda oma veel mekkinud, kuid see näeb välja nagu glasuuritud küpsis.

Lisa kommentaar

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veel lugemist:

ARVAMUS

Mais ilmus Müürilehes pikk ja palju tähelepanu köitnud intervjuu Marju Lauristiniga. Sealt jäi kõlama, et emeriitprofessor oli end leidnud auditooriumist koos tudengitega, kel polnud...

GALERIID

23. juunil oli mitmeid jaanitulesid üle Hiiumaal. Allolevas galeriis on mõned jäädvustused Sõrult, Kassarist ja Hellamaalt.

GALERIID

President Alar Karise Võidupüha paraadil Narvas süüdatud võidutuli jõudis Hiiumaale. Tule tõid naiskodukaitsja Anne Kaasik ja kaitseliitlane Rene Heinmets. 

GALERIID

Orjaku sadamas kostitati  laupäeval hiidlasi ja Hiiumaa külalisi kohaliku söögi- ja joogikraamiga ning kohalike väiketootjate laada- ja uudistoodetega. Oma tooteid pakkusid ka külalised mere...