Connect with us

Uudised

Tulevased tudengid külastasid kõrgkoole

1. ja 2. aprillil külastasid Kärdla ühisgümnaasiumi 11. klasside õpilased Tartu ja Tallinna kõrgkoole, et aasta pärast teha õigemaid valikuid.
Tänu karjäärinõustaja Ülle Sooniku tööle ja kokkulepetele saime käia Tartu Ülikoolis, Eesti maaülikoolis, Eesti lennuakadeemias, Tartu kõrgemas kunstikoolis, kõrgemas sõjakoolis, Tallinna tehnikakõrgkoolis, sisekaitseakadeemias, Tallinna Ülikoolis, Eesti kunstiakadeemias, Tallinna tehnikaülikoolis ja selle juurde kuuluvas mereakadeemias ning EMTA [Eesti muusika- ja teatriakadeemia – toim] lavakunstikoolis.
Kahe päeva jooksul kõikidesse kohtadesse minna polnud võimalik: tuli valida ja endale sobiv rühm leida, aga viide õppeasutusse kuulama-vaatama jõudis igaüks.
Sümpaatne oli see, et paljudes koolides tutvustasid õppimisvõimalusi, sisseastumistingimusi, eluolu ja tudengielu üliõpilased või noored teadurid, mis tõi kõrgkoolimaailma gümnasistidele lähemale. Olgu loeng kui tore tahes, on praktilise õppetöö nägemine siiski atraktiivsem ja nii meeldisidki üheteistkümnendikele stimulaatorid, laborid, pooleliolevad tööd, katsed, tööprotsessi jälgimine.
Kindlasti oli neid, kes soovisid enda unistuste erialast põhjalikumat  ülevaadet, kuid selleks on järgmisel aastal hea võimalus, sest kõik võõrustajad rõhutasid, et nende juurde võib tulla tudengivarjuks.
Õpetlik oli seegi, et sai kõrvalt jälgida tutvustajate esitusviisi ja suhtlusoskust ning mõelda, kuidas ise sellises rollis hakkama saada, sest paljuski sõltus kooli üldmulje konkreetsest rääkijast.
Kuulates õpilaste tagasi­sidet, saime veel kord kinnitust, et sellised õppereisid on väga tähtsad, et panna rohkem mõtlema eelseisvale haridusteele ja sellele, millise ametiga tulevane elu siduda.
Õppereisi toetasid SA Innove Hiiumaa Rajaleidja keskus ja Kärdla ühisgümnaasium.

Klassijuhatajad
Tiiu Heldema
ja Tiiu Malk

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...