Connect with us

Uudised

Tulekul 30. Kassari jooks

Kassari jooksul on juba küllaltki pikk ajalugu. Aastate jooksul on olnud erinevaid stardi-, finišipaiku ja jooksutrassidki on muutunud.
2013. aastal sai uueks stardi-finišipaigaks Kassari Puhkekeskus. Lisaks sellele, et koht võistluse läbiviimiseks on äärmiselt sobiv, on puhkekeskuse pererahvas ja omanikud igati toetavad ja abivalmis. Võistlejatele pakutakse kosutavat suppi, pesemis- ja saunavõimalust.
Distantsidest on endiselt kavas lastejooksud eri vanusegruppidele. Tirbijooksude arvestust peetakse samuti vanusegruppide ja distantsipikkuste kaupa: pooletirbi jooks on 3,8 km ja tirbijooks 7,8 km.
Kassari–Käina–Kassari
ringi läbijate jaoks on sel aastal uudne see, et distants on nüüd sertifitseeritud poolmaratoni ehk 21 097,5 m rada. See annab muuseas ka aluse arvestatava statistika pidamiseks.
Uudne on ka veel see, et poolmaratoni võitjamehele ja võitjanaisele on firma Jetoil pannud välja rahalise auhinna. Nii on juubelijooksul ka mõned väärikad uuendused.
Jooksuhuvilisi oodatakse registreeruma laupäeval, 13. juunil kl 14 Kassari Puhkekeskuses, võistluste algus kl 15.
Jooksu toetavad Käina vallavalitsus, Hiiumaa spordiliit, Hiiumaa tarbijate ühistu, Kassari Puhkekeskus, Lest ja Lammas Grill, hasartmängumaksu nõukogu, ESF, Hiiu maavalitsus, ujumisklubi Hiiu Hüljes.
Hannes Maasel
Käina spordikeskuse juhataja

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...