Connect with us

Transport

TS Laevad teatas jaaninädala rekordist

TS Laevad
TSTS Laevad juhatuse esimees Indrek Randveer ütles, et jaani-nädal oli seni käesoleva aasta kõige reisijaterohkem ning 22. juuni kõige reisijaterohkem päev.

“Tänavu jäi jaanipäev nädala keskele, mis võimaldas inimestel reisid nädalapäevade peale kenasti ära jagada, tänu millele ei tekkinud sadamates ka väga pikki järjekordi. Järjekordi aitasid vältida ka Virtsu-Kuivastu liinil abiks olnud parvlaev Regula, graafikusse lisatud reisid ning see, et suures osas reisiti jaaninädalal e-piletitega,” kirjeldas Randveer.

Vedaja teenindas jaaninädalal, 21.–27. juunini kahel liinil kokku rekordilised 93 132 reisijat ja viis üle Väinamere
36 744 sõidukit. Võrreldes aasta varasemaga oli reisijaid 12% ja sõidukeid 11% rohkem. Ühtlasi löödi ka varasemaid rekordeid ja võrreldes 2019. aasta jaaninädalaga oli reisijaid 3% ja sõidukeid 9% enam.

Kahe liini kasvunumbrid erinesid

Virtsu-Kuivastu liinil teenindas TS Laevad jaaninädalal 66 472 reisijat ja viis üle 26 610 sõidukit, reisijate arv oli mullusest 16% suurem ning sõidukite arv 14% suurem.

Võrreldes 2019. aasta jaaninädalaga oli tänavu liinil reisijaid 2% vähem, kuid sõidukeid oli 5% rohkem.

Uus rekord löödi ka Rohuküla-Heltermaa liinil, kus ettevõte teenindas jaaninädalal rekordilised 26 660 reisijat ja viis üle 10 134 sõidukit.

Seevastu kasvunumbrid Hiiumaa liinil erinesid oluliselt. Võrreldes eelmise, 2020. aastaga kui jaaniajal sõitis 25 679 reisijat ja üle veeti 9789 sõidukit, oli nii reisijaid kui sõidukeid sel jaaninädalal 4% rohkem. Võrreldes 2019. aasta jaani-nädalaga aga oli tänavu liinil reisijaid 15% rohkem (23 199) ja sõidukeid 19% rohkem (8538).

ASi Tallinna Sadam turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro ütles Hiiu Lehele, et eelmisel aastal peale koroonapiirangute kadumist taastuski liiklus Hiiumaa liinil märksa kiiremini kui Muhu-Saaremaa liinil, sellevõrra on ka kasvunumbrid võrdluses mullusega väiksemad.

TS Laevad opereerib parvlaevaliiklust Rohuküla-Heltermaa ning Virtsu-Kuivastu liinil alates 1. oktoobrist 2016.

 

Toimetaja HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...