Connect with us

Transport

Veebruaris oli kasv suurem Muhu-Saaremaa laevaliinil

TS Laevade juhatuse liikme ja teenindusvaldkonna juhi Ave Metsla sõnul kasvas veebruaris nii reisijate, sõidukite kui ka reiside arv ning seda mõlemal liinil.
TS Laevad OÜ teenindas veebruaris kahel liinil kokku96 175 reisijat ja viis üle Väinamere 53 528 sõidukit ja haagist. Võrreldes 2021. aasta veebruariga kasvas reisijate arv 10% ja sõidukite arv 8%.
Võrdluses mulluse veebruariga oli kasv suurem Muhu-Saaremaa laevaliinil. Nii teenindas ettevõte Virtsu-Kuivastu liinil veebruaris 70 909 reisijat ja viis üle mere 39 242 sõidukit. Liini reisijate arv kasvas võrreldes möödunud aasta sama kuuga 13% ning sõidukite arv 11%. Reiside arv aga oli mullusest 8% suurem.
Rohuküla-Heltermaa liinil teenindas TS Laevad veebruaris 25 266 reisijat ja viis üle mere 14 286 sõidukit. Nii reisijate, sõidukite kui ka reiside arv suurenes võrreldes möödunud aasta sama ajaga 2%.
Metsla märkis, et käesoleval aastal on koostöös transpordi­ametiga veomahtu oluliselt suurendatud ja reiside arv on igal kuul olnud suurem kui aasta varem.
Võrreldes 2021. aasta veebruariga kasvas sõidukite arv kahe liini peale kokku 8%, sh sõiduautode arv 9%, veokite ja haagiste arv 7% ning busside arv kasvas 15%.
TS Laevade parvlaevad tegid veebruaris kahel liinil kokku 1406 reisi, millest 99,4% väljus õigeaegselt.

HIIU LEHT

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Uudised

Tallinnas peetud Eesti Jahtklubide Liidu pidulikul hooaja lõpetamisel tunnustati Jahtklubi Dago ühte asutajat, treenerit ja klubi auliiget Ott Epnerit Eesti Olümpiakomitee teenetemärgiga.  Sama autasu...