Connect with us

Transport

Veebruaris oli kasv suurem Muhu-Saaremaa laevaliinil

TS Laevade juhatuse liikme ja teenindusvaldkonna juhi Ave Metsla sõnul kasvas veebruaris nii reisijate, sõidukite kui ka reiside arv ning seda mõlemal liinil.
TS Laevad OÜ teenindas veebruaris kahel liinil kokku96 175 reisijat ja viis üle Väinamere 53 528 sõidukit ja haagist. Võrreldes 2021. aasta veebruariga kasvas reisijate arv 10% ja sõidukite arv 8%.
Võrdluses mulluse veebruariga oli kasv suurem Muhu-Saaremaa laevaliinil. Nii teenindas ettevõte Virtsu-Kuivastu liinil veebruaris 70 909 reisijat ja viis üle mere 39 242 sõidukit. Liini reisijate arv kasvas võrreldes möödunud aasta sama kuuga 13% ning sõidukite arv 11%. Reiside arv aga oli mullusest 8% suurem.
Rohuküla-Heltermaa liinil teenindas TS Laevad veebruaris 25 266 reisijat ja viis üle mere 14 286 sõidukit. Nii reisijate, sõidukite kui ka reiside arv suurenes võrreldes möödunud aasta sama ajaga 2%.
Metsla märkis, et käesoleval aastal on koostöös transpordi­ametiga veomahtu oluliselt suurendatud ja reiside arv on igal kuul olnud suurem kui aasta varem.
Võrreldes 2021. aasta veebruariga kasvas sõidukite arv kahe liini peale kokku 8%, sh sõiduautode arv 9%, veokite ja haagiste arv 7% ning busside arv kasvas 15%.
TS Laevade parvlaevad tegid veebruaris kahel liinil kokku 1406 reisi, millest 99,4% väljus õigeaegselt.

HIIU LEHT

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...