Connect with us

Uudised

“Tõde ja õigus” lõi külastajarekordi ka Hiiumaal

repro
EV100 filmiprogrammi toel loodud mängu­film “Tõde ja õigus” kogus Hiiumaal rekordilised ligi 1400 vaatajat.
Film, mis löönud pea kõik Eesti kinokülastuste rekordid, linastus Hiiumaal enam kui kuu aja jooksul saare erinevates kinonäitamise kohtades kokku paarikümnel korral.
Hiiumaa kinoühingu juhataja Arno Kuusk ütles, et tema kinonäitamise kuue aasta jooksul on see suurim publikuhulk, mida üks film siin saarel kogunud.
Kuusk lisas, et mingit keskmist publikuhuvi ei ole võimalik välja tuua: “Linastame filme aastaringselt ning iga kinopäeva tulemus on täiesti erinev ning sõltub nii filmist, nädalapäevast kui ilmast.” Ta tõi näite filmidest, mis mitme linastuskorra peale kokku koguvad publikuks vaid kümme inimest, samas võib mõnd animafilmi iga kord vaadata poolsada last ning üht Eesti filmi korraga 15 ja teist 85 kinokülastajat.
Alates 2018. aasta algusest linastunud filmidest on Hiiumaa Kinos enim publikut kogunud just Eestis valminud filmid: “Tõde ja õigus” 1392 vaatajat, “Eia jõulud Tondi­kakul” 887 vaatajat, “Klassi­kokkutulek 2: Pulmad ja matused” 819 vaatajat, “Seltsimees laps” 760 vaatajat ning “Pilvede all. Neljas õde” 520 vaatajat.
Mullu korraldas ühing Hiiumaa Kino 284 linastust, mida käidi vaatamas 8500 korral. Filme näidati enam kui kümnes kohas üle Hiiumaa.
“Tõde ja õigus” režissööri Tanel Toomi loodud linateos on üleeestiliselt kinodesse toonud ligi 230 000 filmihuvilist, mis on suurim publikuhulk taasiseseisvunud Eestis.
Eelmist rekordit hoidis 194 327 vaatajaga 2009. aastal esilinastunud James Cameroni fantaasiafilm “Avatar”.
“Tõde ja õigus” on Eesti 100. sünnipäevaks stuudios Allfilm valminud mängufilm, mis põhineb Anton Hansen Tammsaare samanimelise romaani esimesel osal. Filmivõtetega alustati 2017. aastal ning kogu materjal võeti üles pooleteise aasta vältel 75 võttepäevaga. Enamik stseene filmiti Võrumaal Mõniste lähedal Vastse-Roosal, kuhu ehitati filmi-Vargamäe, kümneid episoode jäädvustati ka mujal Eestis. Võtetel tegi kaasa 102 nimelist näitlejat, peale nende taustanäitlejad massistseenides. Ekraaniloo eelarve oli 2,5 miljonit eurot, millest umbes viiendik kulus dekoratsioonidele.
Hiiumaa kinopublik on viimase aasta jooksul saanud osa kõikidest EV100 filmiprogrammi raames valminud mängu- ja dokumentaalfilmidest. Suurima publikuhuvi tõigi programmi viimase filmina 20. veebruaril Kärdla kinosaalis esilinastunud “Tõde ja õigus”.

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Digileht

Hiiu Leht 19. aprillil Miinitõrjeoperatsiooniga näidatakse ka musklit Aivar Viidik süüdistab vallasekretäri takistamises Valgusfoori puudumine Hiiumaal sõidueksamit lihtsamaks ei tee Hiiumaa võrkpalliturniir tuleb 67....