Connect with us

Uudised

Tiitel võttis aasta isa sõnatuks

Hiiumaa aasta isa tiitliga tunnustati viie lapse isa Andres Laanejõed, kes žürii otsust kuuldes jäi hetkeks sõnatuks.
Laupäeval tunnustati Suuremõisa lossis kontsertaktusel tublisid isasid, kes esitati Hiiumaa aasta isa tiitli saamiseks. Kuue aasta isa nominendi seast valis žürii tänavuseks aasta isaks Andres Laanejõe.
Kui tavaliselt on Andres Laanejõe tuntud huvitava jutu ja pikkade sõnavõttude poolest, siis aasta isa tunnustuse pälvimine liigutas teda väga ja võttis isegi sõnatuks. “Mul on tavaliselt väga pikad kõned ja lapsed kogu aeg näitavad, et kuule, lõpeta juba,” märkis ta tiitlit vastu võttes. Ta tänas oma peret ja kõiki, kes tema tegemisi tähele pannud.
Aasta isale anti üle aukiri, sületäis lilli ja juba traditsiooniks saanud puidust pink.
Laanejõe ütles, et niisugune tunnustus tuli suure üllatusena: “Mul olid tänaseks tegelikult juba hoopis teised plaanid, aga siis mulle helistati ja öeldi, et kuule, toimub isadepäeva üritus ja sind oodatakse siia – muutsin oma plaane, võtsin pere kaasa ja tulingi.”
Laanejõe on olnud isa juba 30 aastat. Tema peres kasvab viis last: Sander, Maarja, Egert, Mirjam ja Andri. Lisaks oma lastele jagub tal hoolt, armastust ja tähelepanu veel sajale lapsele ning noorele, keda ta juhendab ja õpetab Hiiumaa mudeli­klubis, huviringides, kaitse­liidus, sellest aastast ka Emmaste koolis. Laanejõe võtab nende kõigi jaoks aega ja tegeleb südamega.
Aktiivsed mitmel rindel
Naiskodukaitsja Anne Kaasik esitles tänavusi aasta isa nominente. Tema sõnul ühendab neid see, et nad on aktiivsed väga mitmel rindel ning neil kõigil jagub tähelepanu lisaks oma lastele ka teistele. Nad jõuavad palju ja leiavad sellegipoolest aega oma perele ning seavad pere esikohale.
Aasta isa nominendid, kahe lapse isa Taavi Teller ja kolme lapse isa Remi Rannu on aktiivsed lapsevanemad, kes kõige muu kõrvalt leiavad aega käia saatjatena lastega kooliekskursioonidel ja väljasõitudel, et lisaks oma lastele nende kaaslaste järele vaadata.
Aasta isa nominendi Marko Martini peres kasvab seitse last, aga ta on tuntud ka kui väga hea õpetaja. Marko kaasab oma lapsed igapäevastesse tegemistesse ja õpetab neile maast madalast koostööd ning üksteisega arvestamist.
Kolme lapse isa Tõnis Saarnak on jalgpallitreenerina eeskujuks oma treening­rühmade lastele. Tema enda lapsed on tublid ja sportlikud ja isa panustab neisse nii aega kui ka ressursse.
Samuti kolme lapse isal Andres Kääramehel on palju kohustusi ja vähe aega, aga ta on sellegipoolest alati oma pere jaoks olemas.
Laupäevase isadepäeva kontserdi Suuremõisa lossis korraldasid Hiiumaa nais­kodukaitsjad. Kontsert oli väga meeleolukas – Pühalepa kirikukoor Anna ja Suuremõisa laste esinemised olid nii võimsad ja südamlikud, et tõid kuulajale kananaha ihule. Hiiumaa Naaditeatri etendatud vahepalad jällegi nii naljakad, et tõid nii mõnelegi saalisolijale naerust pisarad silma.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Arvamus

Mäletan jutuajamist naabrinaisega eelmise aasta suve lõpus. Tere-tere, kuidas läheb, ei tea, mis see ilm ka toob.  „Ei, niisugust kuiva juunikuud ei mäleta, et...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.