Jälgi meid

Uudised

Tenniseturniirid Suvehiidlane 2015 ja Hiiumaa Open peetud

Tiiu Masing
Tänavune tennisesuvi sai siinmail käima lükatud juba aprillis ning on kulgenud rahvarohkelt ja sündmusterikkalt.
Olulisemad sündmused, nagu Kärdla, Käina, Pärnu ja Kuressaare tenniselaste ühine laagrinädal, teist aastat segapaaride meeli köitnud Tuulekala Cup ja ajatennise turniirid kõikidele paarismängu alaliikidele on sisustanud tenniseharrastajate juuni- ja juulikuud.
Edukalt sai osaletud Eesti Põhjala ühingu suvepäevade tenniseturniiril ning pealtvaatajana kaasa elatud Eesti tenniseseenioride 55+ karikavõistluste Kärdla etapi mängudele.
Ülevaade saare lahtistest meistrivõistlustest, tennisesuve haripunktist, saab teieni toodud selle kirjatükiga. Kolmteistkümne noormehe ja kaheksa neiu osalusel 13.–16. juulini teoks saanud turniir üksikmängudes andis nimetuse Noor suvehiidlane 2015 tallinlastele. Mikk Tammkivi ja Hanna-Brit Rist on juba aastaid selsamal võistlusnädalal Kärdlas tennise­laagris käinud, nagu ka noormeestest teise ja kolmanda koha saanud Silver Simpson ja Jaan Pitsugin. Hiidlane Hardy Klaas jäeti neljandaks. Neidude hõbedase ja pronksivärvi karika pälvisid aga Ingel-Ann Liibert ja Anette Matto.
17. juuli hommikuse vihmasaju tõttu ajakavas nihkesse läinud täisealiste meistrivõistlused said siiski tuurid üles ja vaatamata taevakraanide täiega avanemisele järgmiselgi õhtul siiski edukalt läbi viidud. Reedel esimestena platsidele pääsenud mehed, 16 üksikmängijat, andsid peagi ruumi naispaaridele ja need omakorda meespaaridele. Laupäeva lõunaks olid paaride Kadri Räis–Kaisa Männamaa ja Krista Pärn–Kristiina Mitt ees naiste kaheksase tabeli tippu jõudnud ja oma mullust esikohta kaitsnud Asta Auerbach ja Tiiu Masing.
Pühapäeva esimene pool andis sarnase tulemuse meeste paarismängus, kus kaheksa startinud paari seast väljusid võitjatena taas Leemet Käär ja Ago Rist, olles kindlalt üle noortepaarist Mikk
Tammkivi–Kristjan Paloots. Kolmandaks mängisid end Andres Pagarand ja Ruudi Kasser.
Meeste üksikmängu finaalis kohtusid eelmise aasta hõbe Mart Onemar ja selle turniiri uustulnuk, suvehiidlane Rein Aksim, kes pälviski tänavu juba 20. korda toimunud turniiril tiitli Suvehiidlane 2015. Kui poolfinaalides, esimesel vastaseks Priit Suitslepp ja teisel Jaanus Mäe, jagunesid kaardid enam-vähem võrdselt, siis finaalis olid trumbid ülekaalukalt vasakukäelise, kooliaastatel treenerist isa kõrval tennist õppinud-mänginud tallinlase käes. Mängu kolmanda koha eest võitis üle mitme aasta taas osalema tulnud Jaanus Mäe. Mehed 45+ arvestuses sai tunnustuskarika Tõnu Vanakesa.
Pühapäevane pärastlõuna kuulus kaheteistkümnele segapaarile ja kõikides voorudes kaasahaaravatele mängudele. Tasavägiselt kulgenud finaalis Tõnis Pihlamägi ja Kaisa Männamaa vastu väljusid võitjatena Leemet Käär ja Kadri Räis. Tõnis Suitslepp ja Mirjam Kalmann viisid koju pronksised karikad, mille eest võitlesid ka Andreas Malk ja Ingel-Ann Liibert.
Tiiu Masing
Hiiumaa tenniseklubi

Veel lugemist:

Uudised

On teist päeva tuulevaikne ja astronoomilise sügise saabumise päeval kohal ka öökülm. Aga sellest, kuidas nädalajagu päevi tuul möllas ja trikitas lendulöödud pallidega, võivad...

Uudised

112. augustil üksikmängudega alanud Hiiumaa MV 2021 viimane, viies medalikomplekt anti edukaimatele üle 29. augustil. Naiste üksikmängus võitis kaheksa registreerunu seast meistritiitli üle hulga aja...

Uudised

Enam kui 2000 sportlast 56 omavalitsusest osales nädalavahetusel Otepääl ja Käärikul Eestimaa spordiliit Jõud 46. omavalitsuste suvemängudel. “Ilmselt mängis rolli koroonaperiood, mistõttu vahepeal võistlemisvõimalused...