Connect with us

Uudised

Teine metsapäev Selveri parklas

Hiiumaa metsafirma HMPK OÜ korraldab teist korda kogu pere metsapäeva.
Metsapäev algab laupäeval, 28. juunil kell 12 Hiiumaa Selveri parklas.
Ettevõtte juhatuse liige Andrus Ilumets ütles, et nagu paar aastat tagasi, on ka seekord kavas tutvustada metsamehi ja -masinaid. Kohal on ka ettevõtte tänavune suurinvesteering, kaks Ponsse firma harvesteri ja kaks metsaveokit, mille kogumaksumus 1,6 miljonit eurot.
Kohale tuuakse päris puu, mille töötlemist näidatakse okste laasimisest alates. Oma oskusi näitavad metsamehed raietöölistest operaatoriteni. Meelt lahutab ansambel Traffic, mille liikmed on palutud uutele masinatele ristiisaks. Pealtvaatajatele korraldatakse mänge ja välja on pandud auhinnad. Kell 16 algab uute Ponssede demoesitus Olerexi tankla vastas metsas.
OÜ HMPK emaettevõte annab tööd 30 inimesele, lisaks tütarettevõtete töötajad. Ettevõtja Andrus Ilumets on enda sõnul suure osa metsast teenitud tulust investeerinud Hiiu saarel – kohvik Rannapaargu, Villamaa puhkeküla ja Lehtma saeveski.

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Teema

Hiiumaa muuseumi kauaoodatud pärandihoidla projekt pandi riiklikus rahapuuduses pausile ning muuseumi vara peab edaspidigi hoiul olema nõuetele mittevastavates tingimustes.  Hiiumaa muuseumi uue varahoidla vajadus...