Connect with us

Uudised

Tegus jõuluootus Leisus

Agapäeotsa selts
Kolmapäeval on Leisu kooli­maja täis jõuluootust – nii piirkonna inimesed kui ka kaugemad külalised on oodatud jõulusaginale.
Õhtul kella viiest on endise koolimaja uksed kolmeks tunniks uudistamiseks avatud. Üles on seatud jõulukohvik ning osa saab heategevuslikust loteriist, kus iga loos võidab ja mille tulu läheb seltsi tegevuse toetuseks.
Õhtusse mahub ka koguperefilm “Pettson ja Findus. Maailma parimad jõulud”, mida tuleb näitama Hiiumaa Kino.
Jõulusagin on loomulik jätk sügisel alanud arengutele, mille raames on Leisu koolimaja saanud uue hingamise. Nimelt avati 3. novembril Leisu noortetuba, mis on Emmaste noortekeskuse filiaal.
Emmaste vaba aja keskuse juhataja Anne-Ly Torstensson rääkis toona, et kuna märkimisväärne osa valla noortest elab Leisu-Nurste piirkonnas ning nad sõltuvad busside sõidu­plaanist, on nende võimalused noortekeskuse külastamiseks piiratumad kui näiteks Emmaste keskuses elavatel noortel. Lahendusena loodigi noortetuba, mis on avatud kahel päeval nädalas, teisipäeval ja reedel kella 14–17ni.
Noortetoa ümber on juba tekkinud mitmeid uusi algatusi ning koolimajal on jälle rohkem eluvaimu sees. Nii on kolmapäeviti avatud kasutatud riiete müük ja reede õhtuti toimub saalis liikumis­trenn. Lisaks kogunevad majas mõne korra kuus piirkonna eakad ning kuu esimesel ja kolmandal kolmapäeval on avatud Emmaste raamatukogu laenutuspunkt. Raamatukogu saab eelneva kokkuleppe alusel kasutada ka teistel päevadel ehk siis on võimalik raamatuid laenutada iseteeninduse kaudu. Eelkokku­leppe alusel on võimalik tellida ka lapsehoiuteenust ning kasutada ruume erinevate sündmuste läbiviimiseks.
Koolimaja ees olev kuuse­puu liitus aga just praegu populaarse helkuripuu liikumisega. Kõik, kes koju minnes avastavad, et neil on helkur puudu, võivad selle endale sealt võtta. Samuti saab igaüks, kel helkureid rohkem, neid sellele puule riputada.
Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...