Jälgi meid

Uudised

Teet Suure skulptuuride näitus Kärdlas

ERAKOGU/FB
ERAKOGU/FB
ERAKOGU/FB
Eile, 2. juunil avas Rakvere kunstnik Teet Suur Kärdlas Nelja Nurga Galeriis personaalnäituse “Kuidas võita sõpru ja mõjutada hiidlasi”.
Näitus on autori jaoks see­pärast eriline, et toimub Hiiumaal, meretagusel maal, kuhu sageli tõesti ei jõua, vahendas HiKu galerist Kalli Sein. Näitus on kunstniku jaoks hea põhjus ja ka vastutus Hiiumaaga rohkem sõbraks saada – sellest ka näituse pealkiri.
Tegemist on peamiselt skulptuurinäitusega, mida siinmail just tihti ei korraldata. Väiksemamõõdulised skulptuurid on kergesti töödeldavast materjalist. Esindatud on abstraktsed vormimängud ja erinevad stiliseeritud loodusvormid. Leidub äratuntavaid Hiiumaaga seotud motiive ja tarbevorme.
Hiidlased teavad Teet Suurt kindlasti tema omaaegsete kuulsate Rakvere modernsete jõulukuuskede kaudu ja otsapidi oli ta osaline ka Kärdla juurikatest kuuse­installatsioonis.
Teet Suur on sündinud 20. mail 1973, lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuriosakonna aastal 2013. Interdistsiplinaarne kunstnik, skulptor, foto-, maali-, installatsiooni-, teatrikunstnik ja kuraator, graafiline disainer. Praegu töötab Teet Suur Rakvere Eragümnaasiumi kunstiõpetajana.

Kõik kunstihuvilised on oodatud näitust külastama. Näitus jääb avatuks 25. juunini.

HIIU LEHT

Veel lugemist: