Connect with us

Uudised

Tee kuld­nokale pesakast!

Linnuvaatleja Leho Aaslaid rääkis, et paljud rändlinnud on juba pesitsuskohtadel, osa läbirändel peatumas ja ootamas ilmade soojenemist, et edasi lennata põhjapoolsetele tundraaladele. Just see­pärast on praegu õige aeg valmistada kuldnokkadele uus pesakast.
Pesakasti jaoks on vaja kuiva tollist st 2,54 sentimeetri paksust lauda, mis juba piisavalt luitunud. “Vastasel juhul ei võta linnud esimesel aastal kodu omaks,” selgitas Aaslaid.
Kuldnoka jaoks sobiva suurusega pesakasti põhja sisemõõt on 15 x15 senti­meetrit, kasti kõrgus 30 sentimeetrit ja lennuava läbimõõt 5 sentimeetrit.
Pesakasti kaas võiks olla avatav, et kasti igal aastal puhastada saaks, aga samas peab kaas olema nii kindlalt kinni, et röövloomad seda lahti teha ei saaks.
Valmis pesakast tuleks siduda traadiga elusa puu külge nii, et kast tuule käes ei kõiguks. Pesakasti kõrgus maast võiks olla vähemalt 3 meetrit ja ava suund soovitavalt lõuna või ida poole.
Teiste lindude pesakasti mõõdud leiab Eesti ornitoloogiaühingu kodulehelt www.eoy.ee
KATI KUKK

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...