Connect with us

Uudised

Te kõik olite väga tublid!

Rein Säinas
Mul on suur-suur rõõm kiita meie tublisid noori, kõiki Hiiumaa noortejuhte, abilisi ja lapsevanemaid, kes osalesid võidupüha tähistamise pidustustel, südamest tuleva abivalmiduse ja koostöö eest.
Meil oli väga tegus ja emotsiooniderikas nädala algus. Esmaspäeva pealelõunal oli seitsmel mereteemast huvitatud Hiiumaa noorkotkal võimalus kohtuda Kärdla sadamas Tallinna merenoorkotkaste rühma esindusega. Vanemveebel Ander Asberg NK Tallinna Malevast tutvustas hiidlastele merenoorkotkaste tegevuste põhimõtteid ja tegutsemisvõimalusi, vahetati mereteemalisi kingitusi. Kohal oli ka Hiiumaa merepääste seltsi esindaja Ain Tähiste ja me loodame, et sellest kohtumisest saab alguse merenoorkotkaste rühma loomine Hiiumaal. Kel on ettepanekuid loodava rühma vabatahtliku juhi kandidaadi kohta, siis see info on väga oodatud.
Paladel saime paljud Hiiumaa kodutütred ja noorkotkad esinduslikku vormi, juhtidele juhitärnid – usun, et sellest tõusis mitme noore hea enesetunne veelgi. Hilisõhtul algas paraadi riviprooviks rivistamine Sadama tänaval. Proov kulges edukalt, kuid ka väsitavalt ja selle ilusat tulemust nägime paraadil. Esmaspäeva õhtul oli Linnapargis veel muinastule süütamise tseremoonia proov. Neli vanemat noorkotkast, nooremad kodutütred ja noorkotkad harjutasid laululava juures muinastule tseremooniaks. See oli meie jaoks uus kogemus – tule pidid noorkotkad süütama vibu abil. Õnneks oli ilm igati meie poolt ning noorkotkad Priit Sauer, Hannes Teidla, Heinrich Kaptein ja Kertjan Novek said tule süütamisega hästi hakkama. Ka meie nooremad kotkad ja kodutütred pidasid selle hilisöise tseremoonia une ja ligihiiliva külmatundega võideldes vapralt vastu. Vahepeal täitsid mõned vaprad noored Tiit Rohtvee ja Reet Karise juhendamisel kompressoriga õhupalle. Neist said staabi garaaži suured rõõmsavärvilised kuhjad – unikaalne vaatepilt!
Võidupüha hommikul jagasime Hiiu vallavalitsuse hoone juures õhupalle, lipukesi, voldikuid, lindikesi jm. Tiimitöö toimis nii suurepäraselt, et ka minul oli võimalik liituda marssijate riviga. Hea oli näha marssimas meie noori, liputoimkonda ning tublisid “pealikke” Heljat ja Hergot kompanii eesotsas.
Suured, suured tänud kõigile – meie koostöö sujus väga hästi ja me andsime oma panusele võidupüha pidustuste õnnestumisse.
Ulvi Kark-Jaarma
KT ja NK noorteinstruktor Hiiumaal

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu