Connect with us

Uudised

Tasavägisel turniiril lõi kaasa kuus võistkonda

Hergo Tasuja
Hiiumaa koolinoorte meister jalgpallis 1.–3. klassi arvestuses selgus alles peale penaltiseeriat. Võitluslikule mängule Kärdla ja Emmaste II vahel järgnes põnevustpakkuv penaltiseeria, milles Kärdla 3:2 peale jäi. Kuldmedali teenisid Johannes Lige, Robert Paul, Meelis Sõmer, Kristjan Vesingi, Aivar Lukk, Kristjan Kabanen, Andris Pähn ja Henri Paul Tamleht.
Kuue võistkonna turniiril jõudsid finaali Emmaste II ja Kärdla, kes varasemates mängudes oma puuri palli lüüa ei lasknud. Otsustavas kohtumises Kärdla puurilukk avanes ja Emmaste poisid asusid 1:0 juhtima. Kodumurul mänginud tiim lõi peagi ka teise värava. Paraku oma võrku. Seega lõppes mäng 1:1 ja järgnesid 7 meetri karistuslöögid.
Seal olid külalised kindlamad. Teine seega Emmaste II võistkond ning kolmas Palade.
Kõrvalväljakul mängisid 4.–6. klassi tüdrukud. Osales kolm naiskonda, kes mängisid omavahel üheringilise turniiri. Sarnaselt noortevõistkonnale ei lasknud koduvõistkond ka siin vastasel enda väravasse ühtegi palli lüüa.
Seega tuli maakonna meistriks Emmaste, keda esindasid Riste Sofie Käär, Margareeta Käär, Sofia Saarnak, Kertu Liisa Põtter, Anna Elisabeth Remmelg, Helena Pruul, Lisanna Pruul.
Teine oli Kärdla ja kolmas Palade.
Esimeses kooliastmes rõhutakse jalgpallimängus koostöö arendamist ja võistkonnatunnetust, mistõttu väravalööjaid välja ei tooda. 4.–6. klassi tüdrukute seas oli suurimad väravakütid aga Kertu Liisa Põtter seitsme ja Liisu Koppel kuue tabamusega.
Turniiri analüüsides võib rõõmustada, et võitja selgus tasavägiste kohumiste järel. Emmaste ja Kärdla on teistest väikese sammu võrra ees. Põhjuseid tuleb ilmselt otsida järjepidevatest treeningutest. Positiivsena saab aga välja tuua, et ka Hiiumaa n-ö väikekoolid on vutivõistlustel esindatud. Eriti tuleb tunnustada Suuremõisa kooli, mis samuti võistkonna välja pani.
Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Uudised

Märtsist alustab sihtasutuse Hiiumaa sadamad juhatuse liikmena tööd merendustaustaga Romet Keskla, kelle nõukogu kutsus kandideerima peale 15 kandidaadiga konkursi lõppu. SA Hiiumaa Sadamad nõukogu...

Digileht

Hiiu Leht 20.veebruaril Sadamaid juhib Romet Keskla Kas radar oleks sõjas sihtmärk? Vajatakse löökaukude hingeelu eksperti Kaitseliitlased avaldasid muljet Digilehe saab tellida siit

Uudised

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste Tänupeol tunnustasime silmapaistvamaid noori, noortejuhte ning tänasime toetajaid. Tunnustusi jagasime erinevates kategooriates, kuid siinkohal tooks välja kõige kõrgemad tunnustused. Kodutütardele...

sport

50. korda sõidetud Tartu maratonil osalenud 5200 suusataja seas oli 29 neid, kes stardiprotokolli märkisid, et esindavad Hiiu maakonda. Neist 20, kõik mehed, läksid...