Connect with us

Uudised

Tasavägisel turniiril lõi kaasa kuus võistkonda

Hergo Tasuja
Hiiumaa koolinoorte meister jalgpallis 1.–3. klassi arvestuses selgus alles peale penaltiseeriat. Võitluslikule mängule Kärdla ja Emmaste II vahel järgnes põnevustpakkuv penaltiseeria, milles Kärdla 3:2 peale jäi. Kuldmedali teenisid Johannes Lige, Robert Paul, Meelis Sõmer, Kristjan Vesingi, Aivar Lukk, Kristjan Kabanen, Andris Pähn ja Henri Paul Tamleht.
Kuue võistkonna turniiril jõudsid finaali Emmaste II ja Kärdla, kes varasemates mängudes oma puuri palli lüüa ei lasknud. Otsustavas kohtumises Kärdla puurilukk avanes ja Emmaste poisid asusid 1:0 juhtima. Kodumurul mänginud tiim lõi peagi ka teise värava. Paraku oma võrku. Seega lõppes mäng 1:1 ja järgnesid 7 meetri karistuslöögid.
Seal olid külalised kindlamad. Teine seega Emmaste II võistkond ning kolmas Palade.
Kõrvalväljakul mängisid 4.–6. klassi tüdrukud. Osales kolm naiskonda, kes mängisid omavahel üheringilise turniiri. Sarnaselt noortevõistkonnale ei lasknud koduvõistkond ka siin vastasel enda väravasse ühtegi palli lüüa.
Seega tuli maakonna meistriks Emmaste, keda esindasid Riste Sofie Käär, Margareeta Käär, Sofia Saarnak, Kertu Liisa Põtter, Anna Elisabeth Remmelg, Helena Pruul, Lisanna Pruul.
Teine oli Kärdla ja kolmas Palade.
Esimeses kooliastmes rõhutakse jalgpallimängus koostöö arendamist ja võistkonnatunnetust, mistõttu väravalööjaid välja ei tooda. 4.–6. klassi tüdrukute seas oli suurimad väravakütid aga Kertu Liisa Põtter seitsme ja Liisu Koppel kuue tabamusega.
Turniiri analüüsides võib rõõmustada, et võitja selgus tasavägiste kohumiste järel. Emmaste ja Kärdla on teistest väikese sammu võrra ees. Põhjuseid tuleb ilmselt otsida järjepidevatest treeningutest. Positiivsena saab aga välja tuua, et ka Hiiumaa n-ö väikekoolid on vutivõistlustel esindatud. Eriti tuleb tunnustada Suuremõisa kooli, mis samuti võistkonna välja pani.
Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...