Connect with us

Uudised

Täna avatav näitus võib jääda viimaseks

erakogu
Täna Nelja Nurga Galeriis avatav näitus võib galerii ühe eestvedaja Kalli Seina sõnul jääda viimaseks, kuna galerii kaotas senise sponsori – Nelja Energia.
Täna, 16. novembril avab disainer Irina Tammis galeriis näituse “Sõlelised”. Sein viitas saadetud teates, et õhus on variant, et see jääb galeriid haldava Hiiumaa kunstnike vabaühenduse HiKu viimaseks näituseks Keskväljak 5A ruumides, kuna galerii kaotas sponsori. “Sponsorluses on toimumas muutused ja kuidas kõik areneb, on praegusel hetkel raske öelda,” selgitas Sein.
Sein viitas, et konkurentsiamet kinnitas ASi Nelja Energia müügi Eesti Energiale ja seni galerii kommunaalarveid maksnud Nelja Energia juht Martin Kruus ei ole esmaspäevast enam ettevõtte juhatuses. “Kuidas riigifirma sponsorlusse suhtub, pole teada. Võib-olla reedel juba midagi on,” ütles Sein.
Hiiumaa esimene kunsti­galerii aadressil Keskväljak 5A alustas tegevust 2015. aasta juunis.
Sõlelised kosmosest
EKA lõpetanud disainer Irina Tammis on enda kohta öelnud, et leiba teenib ta põhiliselt raamatute kujundamisega, kuid mida aeg edasi, seda enam võtab disainitud käsitöö tegemine üha enam aega enda alla. “Olulist rolli mängib asjaolu, et inimesed on hakanud kätega tehtust üha enam lugu pidama, kuid ka minu soov oma ideid pakkuda ja müüa.”
Käesoleval näitusel on väljas ehted, mida autor ise nimetab sõlelisteks. Nende inspiratsiooniallikaks on Tammisele Eesti sõled ja preesid ning mandalad. Unikaalsed autorimustrid põletab oksavabale vineerile laser, kunstnik muudab need läbi käsitsi koloreeringu ja klaas­kristallide lisamise säravamaks ja elavamaks. Mustrid küll korduvad, kuid mitte koloreering.
“Kust nad tulid? Kosmosest?” küsib Tammis iseendalt näitusekutses ja ka vastab ise: “Võimalik.”
Näituse “Sõlelised” avamine on Nelja Nurga Galeriis täna kell 16. Irina Tammise näitus jääb lahti kolmeks nädalaks, detsembri alguses on kavas avada HiKu liikmete jõulunäitus.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Kui veel mõned päevad tagasi arvasid ilmamudelid, et Hiiumaa ja mandri lääneserv jääb suuremast lumesajust puutumata, siis tänaseks on mudelid suhteliselt üksmeelel, et just...

Galerii

Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit 24 raames toimunud avatud laeva üritust külastas rohklt huvilisi kogu saarelt. Lisaks EML Wambola külastamisele sai tutvuda ka erinevatest riikidest pärit...

Digileht

Hiiu Leht 23. aprillil Osavallad müüvad edukalt maad Miks võetakse liinidel alt maha madalaid kadakaid? Hiiumaa tüdruk naases Küproselt pronksmedaliga Eurovalimised 2024 | Anti...

Uudised

Kuu aega enne 99. sünnipäeva suri Rootsis Lindigös Amanda Mast, kelle kodumetsas Paopel pandi 2019. aasta sügisel toime suur metsavargus. Kolme kahtlusaluse üle hakkab...