Connect with us

Uudised

Tallinna hiidlaste selts vahetas juhatust

Harda Roosna | Hiiu Leht
Laupäeval, 18. oktoobril toimus Tallinna hiidlaste seltsi (THS) sügisene kokkutulek, mis oli ühtaegu nii seltsi 25. aastapäevale pühendatud sügispidu kui ka muudatuste teatavaks tegemine seltsi juhatuses.
Koosviibimise avas seltsi eelmine president Raissa Kokkota, kes teatas, et vahepeal on juhatusest tagasi astunud Lembit Kaibald ja Erik Heinsoo.
Uus juhatus valiti eelmisel, 12. aprilli üldkoosolekul. Juhatuses on kaheksa inimest, nende hulgas seltsi president Advig Kiris, asepresident Mai Tuulas ja finantsist Kulla Saulep. Liikmetena kuuluvad juhatusse Raissa Kokkota, Lemmi Jõe, Hellen Kikas, Reet Venski ja Raivo Teemets.
Seltsi kroonikat hakkab kirjutama Mai Tuulas, üldkoosolekuid protokollima Reet Venski. Seltsi tegevuse jäädvustamisega fotoalbumi näol tegeleb Raivo Teemets. Kingitusena mõeldud kohvitassid on hoiul Raissa Kokkota käes ning seltsi liige Lembit Kaibald teavitab seltsi tegemistest Hiiu Lehte ja hoiab külalisraamatut.
Otsustati, et selts ei kasuta enam vallavanema tiitleid nagu seda tehti varem.
Advig Kiris tänas Raissa Kokkotat kuus aastat seltsi presidendi ametikohal olles tehtud töö eest ja andis talle üle roosikimbu.
Kuna päevakorras oli küllalt palju tegemisi, lauldi aja kokkuhoiu mõttes seltsi hümnist ainult kolm salmi, mida saatis klaveril seltsi liige Sirje
Merelaid. Seejärel esitas kolm laulu naistrio. Viimasena kõlas “Mu mõtted on alati su juures” ja helisevad naishääled tegid selle laulu eriti meeldivaks.
Seejärel õnnitles president Advig Kiris juubilare ja Raissa Kokkota kinkis neile kohvitassid. Raivo Teemets näitas valguspilte seltsi ajaloost, samuti albumit, kuhu ta on paigutanud palju fotosid seltsi tegevusest. Seltsi ajaloost rääkisid Kaljo Daum ja Erik Heinsoo. Sõna võttis ka Endel Juursalu, kes rõhutas kuivõrd vajalik on fotode tagaküljele pliitasiga märkida, kes on fotol, kus on pildistatud ja millal. Samuti soovitas ta lugeda kolme hiidlaste elu puudutavat raamatut.
Järgmine seltsi kokkusaamine on 10. jaanuaril kell 12 huvialaklubis Raavis Tallinnas Raua tn 1. See päev on veel kaugel, aga küll see tuleb. Kohtumiseni!

LEMBIT KAIBALD
THSi liige

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...