Jälgi meid

UUDISED

Täiseas õppijad ja koolitajad pälvisid tiitleid

erakogu
Eile õhtul kuulutati Kärdla Kultuuri­keskuse näitusesaalis välja Hiiumaa aasta õppija, aasta koolitaja, aasta õppijasõbraliku tööandja ja aasta õpiteo tiitli saajad.
Samasugused tiitlid antakse välja igas maakonnas üleeestilise täiskasvanud õppija nädala (TÕN) ajal.
TÕNi Hiiumaa koordinaator Pilleriin Altermann ütles, et kandidaate oli võimalik esitada kõigil huvilistel. Kui üle Eesti oli kandidaate palju, siis Hiiumaal esitati neid kokku üheksa.
Pille Näksi
Hiiumaa aasta õppija tiitli pälvis Kõrgessaare osavalla sotsiaaltöötaja Pille Näksi, kes täiskasvanuna, aastaid peale gümnaasiumi lõpetamist asus õppima Haapsalu kutsehariduskeskuses ja peale seda läks edasi Tallinna Ülikooli omandama sotsiaaltöö eriala.
Pille Näksi aasta õppijana tunnustamiseks esitamise avalduses märgitakse, et ta on ettevõtlik ning hakkaja noor inimene, kes lisaks tööle on viimastel aastatel pere ja kahe väikese lapse kõrvalt aktiivselt panustanud õpingutesse. Samas tõdetakse, et õppimine on Pillele juurde andnud teadmisi, enesekindlust ja julgust, muutes tema elu ja luues uusi töövõimalusi: “Uus amet nõuab küll palju pühendumist ja vastutust kogukonna ees, kuid uuel ametikohal on võimalik arendada kohalikku elu ja olla ühiskonnale kasulik.”
Pille Näksi osales ka üleeestilisel aasta õppija rahva lemmiku valimisel. Kes selle tiitli sai, selgub 19. oktoobril Tallinnas filmimuuseumis peetaval TÕNi avapeol.
Aire Tammsaar
Aasta koolitaja on toitumisnõustaja Aire Tammsaar, kelle esitas tunnustamiseks Hiiumaa arenduskeskus. Avalduses märgitakse, et Tammsaar teeb oma tööd toitumisnõustaja ja koolitajana suure pühendumuse ja missioonitundega. Oskab hästi oma koolitusi kohandada nii lasteaialastele, kooliõpilastele kui ka täiskasvanutele. Samuti tõstatab ta Hiiumaal olulisi teemasid ja probleemkohti, käib oma initsiatiivil koolides esinemas ja oskab hästi noortele selgitada, kuidas toit meid mõjutab ja kuidas toituda näiteks ärevuse ja depressiooni korral. “Tänu tema tegevusele on toitumisteema Hiiumaal regulaarselt pildis,” märgitakse samas.
Aasta õppijasõbraliku tööandja tiitli sai Hiiu valla laste­aed, kus arengukavasse on sisse kirjutatud eesmärk innustada töötajate osalemist majasisestel ja muudel koolitustel. Lisaks toimib koostöö Rajaleidja keskusega, et toetada töötajate professionaalsust ning koolitusvajaduse väljaselgitamiseks eneseanalüüsi.
Kärdla lasteaed
Lasteaia tunnustamiseks esitamise avalduses loetakse üles pikk nimekiri sellest, mida lasteaias tehakse, et motiveerida töötajaid õppima. Samas pakutakse väga palju erinevaid erialaseid koolitusi koostöös mitmete õppe- ja koolitusasutustega ning kirjutatakse projekte, et võimaldada veelgi enam koolitusvõimalusi. “Hiiu valla lasteaed on loonud õppimist ja enesetäiendamist toetava kliima ning on alati leidnud võimaluse, et nende töötajatel oleks võimalik erinevatel koolitustel osaleda,” seisab avalduses.
Hiiumaa ametikool
Aasta õpiteoks valiti plastitöötleja eriala töökohapõhise õppe käivitamine Hiiumaa ametikoolis. Esitatud õpi­tegu edendab täiskasvanute õpet läbi töökohapõhise õppe ehk töötajale antakse võimalus end erialaselt täiendada ilma, et ta peaks tööajas kaotama.
Selle õpiteo tulemusena on Eestis kehtiv plastitöötleja kutsestandard ning jätkusuutlik koostöö kahe õppeasutuse, Hiiumaa ametikooli ja Tallinna tehnikakõrgkooli vahel.
Ka oli plastitöötleja eriala käivitamine suurepärane koostööprojekt, kus panustasid nii erialaliit, tööandjad kui õppeasutused.
Laupäevast, 13. oktoobrist kuni reede, 25. oktoobrini toimub Hiiumaal suur hulk täiskasvanud õppija nädala sündmusi.

Veel lugemist:

UUDISED

Ukrainlaste tööle vormistamise reeglid on erinevad sõltuvalt sellest, millal Ukraina kodanik Eestisse saabus ning kas ta oli sõja algushetkel Eestis tööl või mitte. Ettevõtted...

UUDISED

Teist aastat järjest tuli Eesti täiskasvanud õppija tiitel Hiiumaale, tänavu pälvis selle Hiiumaa aasta õppija Tenno Lauri. Nii Eesti kui Hiiumaa aasta õppija 2021...

UUDISED

Kunagi pole hilja õppida ja täiskasvanud õppijate nädala raames tunnustatakse selles vallas parimaid. Teisipäeval kuulutas vallavanem Reili Rand Hiiumaa muuseumi Pikas majas välja tänavused...

UUDISED

Pühalepa valla kultuuri- ja noortekeskus korraldas oktoobri alguses Albaanias viiepäevase koolituse, koolitajateks keskuse juhataja Klaire Leigri ja noorsootöötaja Silvi Laidro. Projekti “Nähtamatute hääled” (The...